Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy możesz pozwolić sobie na grzyby w ciąży?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Czy możesz pozwolić sobie na grzyby w ciąży?

Powszechny dostęp do Internetu z jednej strony sprawił, że ludzie zyskali możliwość korzystania z olbrzymich zasobów wiedzy. Z drugiej strony w sieci zaczęły na potęgę szerzyć się mity na wiele tematów. Skutkiem tego czasem ciężko odróżnić prawdę od fałszu. Więc jak to w praktyce jest ze spożywaniem grzybów w ciąży?

Powielane stwierdzenia często są zlepkiem opinii niekoniecznie mających swoje potwierdzenie w faktach. Legendy ludowe przekazywane z pokolenia na pokoleniu w zestawieniu z najnowszymi wynikami badań laboratoryjnych prowadzonych na szeroką skalę często okazują się stekiem bzdur. Z pewnością jednak przyszła matka musi zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób zamierza się odżywiać.

Grzyby jako źródło witamin, a nie żadne zło wcielone

Z pewnością doza ostrożności samej przyszłej mamie oraz jej nienarodzonemu jeszcze dziecku na pewno nie zaszkodzi. To, że w tym okresie pojawia się szereg wątpliwości, nie jest w praktyce niczym nadzwyczajnym. W trosce o dobro dziecka kobiety w zrozumiały sposób przyjmują odpowiedzialną postawę, by poród zakończył się sukcesem. Starania te wcale nie muszą przejawiać się w przesadnym rygorze.

Na temat grzybów w ogólnym rozrachunku panowało wiele mitów. Jako gatunek ludzki nie docenialiśmy tego skarbu pochodzącego prosto z natury. Dopiero kiedy naukowcy przyjrzeli się grzybom w dogłębny sposób, wówczas okazało się, że w tym przypadku mamy do czynienia z czymś, co zawiera w sobie wiele cennych składników odżywczych.

Dzisiejsza wiedza na temat tych niesamowitych elementów świata ożywionego zachęca nas do tego, by sięgać po nie jak najczęściej. Grzyby są źródłem m.in. białka, węglowodanów, potasu, wapnia, fosforu, magnezu, czy witamin z gruby B. Czy w związku z tym istnieje jakieś zagrożenie z ich strony dla matek i dzieci w ich brzuchach?

Naukowe fakty kontra ludowe wierzenia

Zamiast wciąż zastanawiać się nad tym, co można, a czego kategorycznie nie można spożywać w ciąży, najlepiej sięgnąć od razu do pewnych źródeł. Wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenia nie zawsze sprawdza się w obliczu prowadzenia nieustannych badań naukowych nad ludzkim organizmem, w tym także kobiet będących w ciąży.

Kiedy sięgniemy po naukowe źródła, dowiemy się z nich, że grzyby w ciąży są nie tylko dozwolone, ale także wskazane zważywszy na to, jak cennych składników dostarczają przyszłej mamie. Obszerne informacje na ten temat możemy zaczerpnąć nie tylko z książek, ale także z wybranych źródeł internetowych.

W przypadku grzybów istotne jest to, by sięgać wyłącznie po znane nam gatunki. Tylko w ten sposób wyeliminujemy ryzyko potencjalnego zatrucia. Niektóre kobiety w ciąży muszą ograniczyć ich spożywanie w sytuacji, gdy często towarzyszą im zgagi, czy też mdłości. Wystarczy tak naprawdę pamiętać o zachowaniu zdrowego umiaru.

Nie dajmy się tak łatwo zwieść mitom na wiele tematów. Tylko sięgając do pewnych źródeł, dowiemy się, co należy czynić i czego się wystrzegać w okresie ciąży. Z pewnością nie musimy unikać spożywania jadalnych gatunków grzybów, gdy nie występują u nas dodatkowe przeciwskazania.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej