Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Takiej ilości wydarzeń się nie spodziewacie. Co się będzie działo w najbliższy weekend

  • Napisane przez  DSI
PARK – Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych. Fot. Adam Cygan PARK – Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych. Fot. Adam Cygan

Dziesiątki wydarzeń przygotowały instytucje kultury i stowarzyszenia oraz urzędy w nadchodzący weekend. To chyba rekordowa w tym roku wydarzeń zaplanowanych w okresie 6-8 sierpnia. Prezentujemy co ciekawego się wydarzy. Na końcu artykuły możecie sprawdzić szczegóły i plakaty poszczególnych imprez.

PARK – Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych (Drawsko Pomorskie)

Aż 20 profesjonalnych spektakli, pokazów i przedstawień będą mogli zobaczyć uczestnicy kolejnej edycji PARK – Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych. Oprócz tego zaplanowano szeregi innych wydarzeń. Festiwal, który zaplanowano w Drawsku Pomorskim będzie trwał aż trzy dni. W tym roku festiwal teatralny ma się odbywać od 6 do 8 sierpnia. W tym czasie do Drawska Pomorskiego przyjedzie dziewięć teatrów. Są to: Teatr na Walizkach z Wrocławia, Teatr Maska z Krakowa, Teatr Małe Mi z Łodzi, Teatr Głowa Mała ze Szczecina, Teatr Tęcza ze Słupska, Teatr Scena 96 z Warszawy, Fundacja Sztukmistrze z Lublina, Teatr Snów z Gdańska i Teatr Klinika Lalek z Wolbmierza. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w Parku Chopina. To tam zaplanowano kilka przestrzeni, w których będą się obywać spektakle. Te największe będzie można oglądać na scenie głównej. 

Weekend Ogórkowy (Kalisz Pomorski)

Pod zmienioną nazwą odbędzie się również Jarmark nad Jeziorem Ogórkowym. Impreza będzie trwała dwa dni: 7 i 8 sierpnia. Na scenie będzie można zobaczyć Elektryczne Gitary, Still Contract, a późnym wieczorem w niedzielę wystąpią Jarrgus oraz Akcent z Zenkiem Matryniukiem. Kalisz Pomorski ceremonię topienia i wyławiania beczek zaplanował na 14. w niedzielę.

Zenek Martyniuk (Czaplinek)

Zenek Martyniuk wystapi nie tylko w Kaliszu Pomorskim. Tego samego dnia, 8 sierpnia zaplanowano koncert w czaplineckim amfiteatrze. Bilety w cenie 70 zł. Koncert startuje o 18.

Kuba i Kuba (Złocieniec)

Złocieniecki Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 6 sierpnia na swoje ARTystyczne Powórko. Na Ppołczyńskiej 6 wystąpią muzycy Kuba i Kuba. Cenba biletu 20 zł.

Sielawa Folk Festiwal (Czaplinek)

To wydarzenie organizowane przez Niezwykły Połczyn. Odbędzie się ono na plaży miejskiej w Czaplinku 6 i 7 sierpnia. W programie zaplanowano warsztaty, etno-kramy i zagrodę. Wystąpią Czarny Bez i Żywiołak.

Champions of Illusion (Czaplinek)

Po premierze obydwu części filmu Iluzja i programach typu "Mam Talent" występy iluzjonistów stały się jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie form rozrywki. Odwiedzają nasz kraj największe Gwiazdy Światowej Iluzji, a bilety na te spektakle rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki. W związku z tym w 2015 roku powstał niesamowity projekt zatytułowany: Champions of Illusion. Będzie można go zobaczyć 5 sierpnia w czwartek o godz. 19:00 do Amfiteatru - cena biletu: 25zł ulgowy / 40zł normalny

Król Midasek - Strefa Artystycznego Relaksu (Czaplinek)

Król Midasek to widowisko dla dzieci, które przygotował Czaplinek 8 sierpnia. Dzieci mogą zobaczyć spektakl o 13:15 w Strefie Artystycznego Relaksu.

Oddaj Krew z OSP Czaplinek (Czaplinek)

To już kolejna akcja strażaków ochotników z Czaplinka. 7 sierpnia organizują akcję oddawania krwi przy swojej jednostce OSP. Każdy może się przyłączyć do tej akcji. 7 sierpnia przed strażnicą w Czaplinku od godziny 10. do 14. Będzie można oddać krew ze strażakami.

Zagraj w Bingo (Złocieniec i Nowe Worowo)

W ramach Złocienieckich Inicjatyw Kulturalnych obrywają się mistrzostwa gry w Bingo. Tym razem zawody przenoszą się do Nowego Worowa, a później do Złocieńca. Impreza odbędzie się w Nowym Worowie 6 sierpnia a w Złocieńcu 7 sierpnia.

Regaty „Żagle 2021” (Siecino)

Uczniowski Klub Sportowy „SZKWAŁ” organizuje w dniach 6 - 8 sierpnia na jeziorze Siecino Mistrzostwa Polski o Puchar Starosty Drawskiego w klasie ISA 407 do lat 18, ISA 407 Senior Open, Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist do lat 11 oraz o Puchar Burmistrza Złocieńca w klasie Laser.

Sołecki Turniej Piłki Nożnej (Nętno)

Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim zaprasza na Sołecki Turniej Piłki Nożnej. Zapisy do 6 sierpnia. Impreza odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 16.

W Regionie

Ińskie Lato Filmowe (Ińsko)

6 sierpnia, wystartuje 48. Ińskie Lato Filmowe. Jedno z bardziej znanych filmowych, letnich wydarzeń w naszym regionie będzie trwało do 15 sierpnia. Szczegóły

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej