Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Muzyczna podróż po latach osiemdziesiątych przed kaliskim pałacem

  • Napisane przez  MGOK
Muzyczna podróż po latach osiemdziesiątych przed kaliskim pałacem

W słoneczne piątkowe popołudnie, całą publiczność zgromadzoną przy kaliskim Pałacu w  sentymentalną podróż muzyczną po latach osiemdziesiątych zabrał Kwartet Smyczkowy AQuartet, który wystąpił na zaproszenie Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.

Muzycy: Łukasz Krusz – I skrzypce, Adriana Urbacz – II skrzypce, Radosław Mikołajczyk – altówka i Joanna Jerchel – wiolonczela przenieśli nas w magiczne lata 80-te, wykonując w wyjątkowych aranżacjach znane i lubiane utwory polskiej i światowej muzyki. Z polskiego bogactwa muzycznego lat 80  artyści wykonali m.in. „Czerwony jak cegła”, „Autobiografia”, „W moim ogrodzie”, „Mniej niż zero”, „Biała flaga”, „Przeżyj to sam”, czy „To tylko tango”. Ze światowych standardów wysłuchaliśmy m.in. „Billie Jean” Michaela Jacksona, „Eye of Tiger” z filmu Rocky, „La isla Bonita” Madonny, czy „Chariots of fire” Vangelisa. W muzycznej podróży nie zabrakło również kultowego utworu „The Show Must Go On” zespołu Queen.

Muzyczna podróż po latach osiemdziesiątych przed kaliskim pałacem

O historii powstawania prezentowanych utworów, jak i o klimatach muzycznych lat 80-tych, z dużym osobistym wdziękiem i „nutką” satyry opowiadał konferansjer Witold Pelka. Zaszczycił on nas również występem wokalnym wykonując na zakończenie “Tango zmysłowe”.

Obserwując reakcję publiczności zauważyliśmy, że niejednemu słuchaczowi zakręciła się łezka w oku, gdyż wykonywane utwory nastrajały wszystkich do wspomnień minionych lat.

Dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony z nami czas w tej muzycznej podróży.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej