Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powstał nowy przewodnik po okolicach. Jego autorami są Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska

  • Napisane przez  Serwis Prasowy
Powstał nowy przewodnik po okolicach. Jego autorami są Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska

Urząd Miejski w Kaliszu Pomorskim wydał książkę, której dotąd Kalisz Pomorski nie miał – przewodnik po jego bogatej historii, legendach, zabytkach i otaczającej przyrodzie.

Autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska od kilkunastu lat odkrywają wraz z licealistami miejscowe tajemnice, publikując je na portalu kaliskiego Zespołu Szkół. Opis najważniejszych z nich właśnie ukazał się drukiem.

Przewodnik, bogato ilustrowany współczesnymi i archiwalnymi fotografiami, oprowadza po mieście i okolicy zabierając czytelnika na cztery spacery. Najpierw zwiedzimy z nim zabytki w centrum: Pałac, Ratusz i Czerwoną Szkołę, dalej Kościół i Rynek, potem Wyspę Zamkową i Kamień Szlifierski (Schleifstein), a na końcu obejdziemy trzy największe jeziora w mieście dowiadując się, że jest ich pięć i najtrudniej trafić do ostatniego – Jeziorka Głupców.

Spotkanie z czytelnikami zaplanowano na jesień, by najpierw umożliwić lekturę przewodnika o Kaliszu Pomorskim, którego dzieje są tak niezwykłe i wciąż do końca niepoznane. Każdy może więc jeszcze coś do tych tajemnic dopowiedzieć i podzielić się refleksjami w trakcie przełożonej na później promocji publikacji.

Książka, którą autorzy bezpłatnie przekazali do wydania przez Urząd Miejski, kosztuje także dzięki temu jedynie 10 złotych i można ją nabyć w Bibliotece Miejskiej oraz w Stanicy (kawiarni) nad Bobrowem Wielkim. Pierwsze egzemplarze kaliskiego Przewodnika trafiły na ręce Wicemarszałków Województwa Zachodniopomorskiego: Anny Bańkowskiej i Stanisława Wziątka, a także Radnych Miejskich.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej