Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Może powstać pierwszy w powiecie drawskim mural pochłaniający zanieczyszczenia

  • Napisane przez  DSI
Może powstać pierwszy w powiecie drawskim mural pochłaniający zanieczyszczenia

Ma pochłaniać spaliny i filtrować powietrze, a farby mają być fotoaktywne, antysmogowe, samoczyszczące i odporne na zmywanie. Taki mural ma powstać w Drawsku Pomorskim. Właśnie ogłoszono konkurs na jego powstanie.

Organizatorem konkursu jest Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Biblioteka w Drawsku Pomorskim. Sam konkurs organizowany jest w ramach realizacji projektu „Ogród książki – miejscem twórczych inspiracji i integracji”, na który organizator uzyskał dofinansowanie ze środków MKDNiS z Programu Promocja Czytelnictwa 2021.

Mural ma powstać na ścianie MiPBP im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim tuż przy drodze krajowej nr 20. Przed biblioteką znajduje się teren relaksu dla mieszkańców i miejsce rozkładania Letniej czytelni „pod chmurką”.

Może powstać pierwszy w powiecie drawskim mural pochłaniaczy zanieczyszczenia

Wiodącym motywem muralu ma być: książka, literatura, sam mural ma mieć pogodny i pozytywny charakter.

W tej części  miasta jest bardzo duży ruch samochodów, korki dlatego organizator założył, że mural powinien być wykonany z wykorzystaniem  farb tzw. antysmogowych,  fotokatalitycznych (wychwytujących szkodliwe gazy, bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy), o jak najwyższych wskaźnikach filtracji powietrza, samooczyszczających się, ale jednocześnie trwałych, odpornych na ścieranie, zmywanie i blaknięcie kolorów.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Zainteresowani mogą zgłaszać prace do 30 lipca 2021r.  do godz. 14.00.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej