Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

To były ekstremalne zawody. Żołnierze zmierzyli się już czwarty raz

  • Napisane przez  Mateusz MOCZARSKI
To były ekstremalne zawody. Żołnierze zmierzyli się już czwarty raz

Pot, gorąc i mundury polowe zamiast sportowych ubrań. Do tego trudne i wymagające zadania. Tak w skrócie wyglądały zawody sportowe w 2. Brygadzie Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

14 lipca odbyły się IV ekstremalne zawody drużyn zmechanizowanych. Oficjalnego rozpoczęcia zawodów dokonał Dowódca złocienieckiej Brygady płk dypl. Dariusz Machula oraz były Dowódca gen. bryg. Arkadiusz Szkutnik.

Przeciąganie opony na odległość 50 m, pokonywanie rzeki Drawy różnymi sposobami, wejście po linie czy postawienie namiotu NS 10 - to tylko kilka konkurencji jakie rozegrano w IV zawodach ekstremalnych organizowanych przez 2 Brygadę Zmechanizowaną w ramach obchodów jej święta.

Do rywalizacji stanęło 7 drużyn w 5 osobowych składach.  

Trasa pokonywana w umundurowaniu polowym na dystansie około 10 kilometrów w słonecznym i bardzo upalnym dniu była nie do pokonania dla zwykłego śmiertelnika. Na wysoki poziom trudności naszych zawodów składało się wiele czynników: wysoka temperatura tegorocznego lata, stopień trudności pokonywanych konkurencji oraz przerastające ludzkie siły zmęczenie co przedstawia załączona galeria.

Żołnierze to najlepsi z najlepszych i wszystkie drużyny ukończyły zawody, a perspektywa mety powodowała uśmiech na zmęczonych żołnierskich twarzach. W wyniku zaciekłej sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

  • 1 miejsce: kompania logistyczna / 1 batalion zmechanizowany
  • 2 miejsce: 2 kompania zmechanizowana / 1 batalion zmechanizowany
  • 3 miejsce: batalion dowodzenia

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej