Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy w powiecie powstanie posterunek PSR ? Potrzeba 350 tys. zł.

  • Napisane przez  DSI
Fot. SSRPD Fot. SSRPD

Czy w powiecie drawskim powinna powstań Państwowa Straż Rybacka? Takiego zdania są społecznicy z działającej Społecznej Straży Rybackiej w naszym powiecie.

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie na szczeblu wojewódzkim dotyczące właśnie takiego zagadnienia.  Jak informują strażnicy spotkanie w sprawie utworzenia dodatkowego Posterunku Państwowej Straży Rybackiej odbyło 21 czerwca w Szczecinie w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W spotkaniu wzięli udział Wiceowicewojewoda Marek Subocz, Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie Artur Przybylski, Wicestarosta Drawski Mariusz Nagórski oraz Komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Drawskiego Zbigniew Wątorek.

Wicestarosta Drawski podczas swej wypowiedzi, uzasadniał utworzenie ww. posterunku mówiąc m.in. o liczbie jezior, o zasobach na utworzenie miejsca na działalność placówki, zapewniając miejscem lokalowym i kadrowym. Wicewojewoda, pytał jak przestawia się sposób wynagradzania i kto może partycypować w środkach.

Okazało się, że środki na prowadzenie działalności pochodzą z budżetu Państwa – Ministerstwo Finansów. Potwierdził to Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie.

Komendant Wojewódzki P.S.R. Artur Przybylski omówił on w jaki sposób działa Posterunek Państwowej Straży Rybackiej i jakie muszą być spełnione kryteria :

  • zatrudnienie przynajmniej trzech osób,
  • zabezpieczenie sprzętowe i lokalowe.

Wskazał przy tym że koszty utrzymania takiego posterunku to kwota około 350 tysięcy złotych rocznie. Dodatkowo omówił zasady funkcjonowania Społecznej Rady Rybackiej dla której przypisane są m.in. takie kompetencje jak: kontrolowanie wędkarzy, rybaków, czy dysponują odpowiednim sprzętem podczas czasu ochronnego połowu ryb oraz przekazywanie bieżących informacji do Szczecina.

Zbigniew Wątorek jako komendant S.S.R. przekazał Wojewodzie jak działa Społeczna Straż Rybacka na terenie powiatu drawskiego, jakie jest zagrożenie kłusownictwem, wskazał także, że brak jest wyposażenia sprzętowego, Brak samochodu , sprzętu optycznego, jak termowizja, noktowizja i umundurowanie. Komendant społeczników poinformował Wojewodę kto finansuje Społeczną Straż Rybacką - Polski Związek Wędkarski oraz niektóre samorządy z terenu powiatu drawskiego - Kalisz Pom.

Marek Subocz wskazał że posterunek P.S.R. na terenie powiatu drawskiego jest potrzebny.

Jak informują strażnicy nie udało się otrzymać wiążącej odpowiedzi czy zostaną poczynione jakiekolwiek kroki w celu powołania na naszym terenie państwowej Straży Rybackiej z posterunkiem w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej