Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czaplinkowi na konto wpłynęło 2,5 mln zł. Wiadomo na co przeznaczone są środki

  • Napisane przez  UM
Czaplinkowi na konto wpłynęło 2,5 mln zł. Wiadomo na co przeznaczone są środki

Wiceminister Paweł Szefernaker z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim w sobotę wręczyli przedstawicielom gmin popegeerowskich symboliczne czeki na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Do 48 gmin z województwa zachodniopomorskiego trafiło łącznie 47 mln zł. Jedną z tych gmin jest gmina Czaplinek, na której konto wpłynęła już dotacja w kwocie 2,5 mln zł z przeznaczeniem na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w dwóch miejscowościach popegeerowskich: Siemczyno i Niwka.

Jest to kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2021 r. polegającej na budowie kanalizacji sanitarnej z Czaplinka do Siemczyna i skanalizowaniu części m. Siemczyno, dofinansowanej ze środków UE w ramach PROW na lata 2014-2020.

Symboliczny czek w imieniu Gminy Czaplinek odebrał Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czaplinku Michałem Olejniczakiem.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej