Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

LEMcraf – trwa Lato w teatrze dla dzieci i młodzieży. Zakończy się spektaklem w Szczecinie

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Właśnie ruszyły Warsztaty teatralne, muzyczne, zadania aktorskie, promocyjno-dziennikarskie,  plastyczne, technologii, robotyki i kodowania. Od poniedziałku dzieci i młodzież z Drawska Pomorskiego i Szczecina rozpoczęły przygodę z teatrem. Jej zakończeniem ma być występ na deskach Teatru Lalek „Pleciuga”. Warsztaty w postaci kolonii odbywają się w ramach programu „Lato w teatrze”

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury,  Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Na realizację programu przyznano fundusze 41 ośrodkom z całej Polski. Wśród nich jest Teatru Lalek „Pleciuga” i zaproszony do współorganizacji Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.

Tydzień zajęć w Drawsku Pomorskim

Fantastyka i twórczość Stanisława Lema jest motywem przewodnim warsztatów. Każdego dnia młodzież i dzieci mierzą się z nowymi wyzwaniami. Poznają specyfikę zawodów związanych z teatrem. Próbują swoich sił w pracy nad świadomością ciała i ekspresją ruchową. Wzięli udział także w zajęciach plastycznych i ceramicznych. Przedni nimi zajęcia z fotografią, malowania światłem, tworzenia muzyki za pomocą prostych rzeczy. Odwiedzą także drawską Kindlotekę gdzie spróbują sił w kodowaniu i prostym programowaniu urządzeń.

Oprócz zajęć dla młodych zaplanowano chwile wytchnienia. W programie są zabawy na świeżym powietrzu, paintball, wyprawa do Zamku Drahim, ognisko i kąpiele nad jeziorem.

Przygotowania do przedstawienia w teatrze

W drugim tygodniu zajęć młodzi artyści pojawią się w Szczecinie. Tam pod okiem profesjonalnych aktorów teatralnych będą przygotowywać się do przedstawienia. Bogatsi o teatralny warsztat w Teatrze Lalek „Pleciuga zaproszą widzów ze Szczecina i Drawska Pomorskiego na swój spektakl. Przedstawienie ma się odbyć w na koniec drugiego tygodnia zajęć w Teatrze Lalek „Pleciuga”.

Kolonie teatralne realizowane są w ramach projektu „Lemcraft Kosmiczne lato w teatrze” realizowanego przez Ośrodek Kultury wspólnie  z Teatrem Lalek Pleciuga w Szczecinie  w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  Lato w Teatrze + finansowanego z środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

OPIS PROGRAMU Lwt

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej