Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mercedes 560SEC – dlaczego warto pozyskać to kultowe auto

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Mercedes 560SEC – dlaczego warto pozyskać to kultowe auto

Kultowe samochody mają to do siebie, że przyciągają zainteresowanie fanów motoryzacji z całego świata. Samo zainteresowanie nie bierze się znikąd, ponieważ klasyki ze stajni Mercedesa cieszą się nie tylko dużą uwagą na drodze, lecz także stanowią inwestycję finansową, która z roku na rok rośnie na swojej cenie. Skutkiem tego, warto zainteresować się jednym z modeli Mercedesa, przykładowo kultowym już 560SEC.

Mercedes 560SEC – podstawowe informacje na jego temat

Marka Mercedes od dawnych lat tworzyła ponadczasowe samochody, które w momencie premier przeskakiwały technologicznie konkurencje. Podobnie jest w momencie, kiedy patrzymy na legendarny już mercedes 560SEC, który po dzień dzisiejszy napawa nas swoim wyglądem i osiągami.

Dokładniej model W126 produkowany był bez przerwy od roku 1980 do 1993 roku. W ty momencie Mercedes postanowił wygasić tą serię, tworząc zupełnie nową generację o nazwie kodowej W140. Aby zrozumieć fenomen modelu 560SEC trzeba wiedzieć, że była to w tamtym momencie najwyższa półka produkcyjna w szeregach Mercedesa. To z kolei oznaczało, że 560SEC było modelem z serii S, czyli najbardziej pożądanej serii w katalogu aut Mercedesa w tamtym czasie.

Dziś auto cieszy się wielkim zainteresowaniem, ponieważ zwraca uwagę wszystkich fanów motoryzacji. Dodatkowym atutem jest fakt, że tych modeli jest na rynku coraz mniej, natomiast coraz częściej trafiają w ręce prywatnych kolekcjonerów, którzy z czasem odrestaurują swoje modele i sprzedadzą je z kilkukrotnym zyskiem. Skutkiem tego, zakup modelu 560SEC na dzień dzisiejszy wydaje się bardzo atrakcyjny z punktu widzenia zarówno fana motoryzacji jak i inwestora, który lubi zarabiać dużo na swoich autach.

Mercedes 560SEC to bardzo udany model, który pomimo upływu lat, potrafi podobać się swoim użytkownikom. Co więcej, jest już oficjalny uznany klasykiem, dzięki czemu w Polsce ma prawo otrzymać żółte tablice zabytkowe, dzięki którym obniża się koszt eksploatacyjny auta.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej