Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Terapia powięziowa – czym jest i kiedy ją stosować?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Terapia powięziowa – czym jest i kiedy ją stosować?

Bóle mięśni i stawów towarzyszą wielu osobom, niezależnie od tego, czym zajmują się na co dzień i w jakim są wieku. Metod radzenia sobie z nimi jest wiele. Do sprawdzonych i stosowanych w niektórych przypadkach należą różne terapie, jak chociażby powięziowa.

Czym jest terapia powięziowa?

Coraz popularniejsza terapia powięziowa to nic innego, jak nowoczesna metoda fizjoterapii. Dziś znana jest na całym świecie. Dzięki niej można skutecznie wyeliminować bóle mięśni oraz stawów. Pomaga obolałym powrócić do pełnej sprawności fizycznej i przywrócić upragniony komfort. Terapia składająca się z masaży powięziowych prowadzi do skutecznego uwolnienia zrośniętych mięśni i powięzi. Aktualnie terapię powięziową oferują doświadczeni fizjoterapeuci. Pytanie tylko – kiedy warto ją stosować i w jakim momencie zgłosić się do tego specjalisty?

Terapia powięziowa – kiedy ją stosować?

Terapię powięziową powinno się stosować jedynie w określonych sytuacjach. Poleca się ją w przypadku różnego typu przeciążeń i urazów mięśni. Jest dobra nie tylko dla sportowców, ale też osób pracujących fizycznie. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które cierpią z powodu bólu i dyskomfortu mięśni bądź stawów. Chodzi tu o sportowców, osoby aktywne i te, które prowadzą siedzący tryb życia. Terapię zaleca się wszystkim cierpiącym z powodu bólu kręgosłupa oraz kończyn. Z zabiegu chętnie korzystają osoby obarczone chorobami zwyrodnieniowymi i reumatycznymi. Terapia pomaga przy rwie kulszowej i udowej, łokciu tenisisty i zespole cieśni nadgarstka. Sprawdza się również w przypadku migren oraz dolegliwości bólowych po ciąży. Jak widać, terapia powięziowa może pomóc wielu osobom. Wystarczy tylko w odpowiednim momencie zgłosić się do fizjoterapeuty.

Bóle stawów i mięśni to popularny problem, z którym zmaga się wielu z nas. W życiu niektórych osób jest wręcz codziennością. Na szczęście chociażby dzięki terapii powięziowej można sobie z nimi poradzić. Warto w takim razie zapytać o nią doświadczonego fizjoterapeutę.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej