Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Trwa remont nabrzeża Drawy – zdjęcia z budowy

  • Napisane przez  DSI
Trwa remont nabrzeża Drawy – zdjęcia z budowy

Od kilku tygodni trwa modernizacja nabrzeża rzeki Drawy w Drawsku Pomorskim na odcinku od mostu przy parkingu na złączeniu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i ul. Kujawskiej do końca garaży w kierunku ul. Obrońców Westerplatte.

Gmina Drawsko Pomorskie bierze udział w dużym projekcie dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Właśnie w ramach tego projektu realizowane są dwa zadania: doposażenie stanicy wodnej przy ul. Staszica oraz remont nabrzeża przy ul. Piłsudskiego.

Trwa remont nabrzeża Drawy

Stanica już została doposażona, a drugim zadaniem realizowanym przez gminę w ramach projektu jest remont nabrzeża przy ul. Piłsudskiego. Inwestycją objęty jest teren  w centrum Drawska Pomorskiego wzdłuż rzeki Drawy od mostu drogowego w ciągu ul. Piłsudskiego w kierunku mostu drogowego w ciągu ul. Obrońców Westerplatte.

Trwa remont nabrzeża Drawy

Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj, w ramach której wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonać roboty budowlane obejmujące: rozbiórkę istniejącego chodnika w obrębie garaży wraz z obrzeżem, rozbiórkę schodów skarpowych, montaż elementów prefabrykowanych wzdłuż rzeki Drawy stanowiących chodnik – nabrzeże dolne, budowę chodnika wzdłuż garaży i nabrzeże górne, montaż prefabrykowanych schodów skarpowych wraz z pochwytami,  montaż ławek, regulacja skarpy, przestawienie wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym balustrady rurowej zabezpieczającej chodnik nabrzeża górnego oraz  uporządkowanie terenu wokół inwestycji do stanu pierwotnego.

Trwa remont nabrzeża Drawy

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2021 r.

Trwa remont nabrzeża Drawy

Dodatkowe informacje

  • Mapa:
  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej