Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kosmiczna wyprawie z pilotem Pirxem w drawskim centrum kultury

  • Napisane przez  Daniel Puchalski
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

14 czerwca młodzież z terenu gminy Drawsko Pomorskie miała okazję obejrzeć fragmenty filmu zatytułowanego „Test pilota Pirxa” zekranizowanego na podstawie opowiadania Stanisława Lema Rozprawa (z cyklu Opowieści o pilocie Pirxie) w reżyserii Marka Piestraka.

Ze względu na duże zainteresowanie zorganizowano dwa pokazy filmu. Każdemu z nich towarzyszyła prelekcja prowadzona przez Pana Łukasza Nieradko z Fundacja Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych „KinoSzkoła”. Podczas prelekcji widzowie zapoznali się z twórczością Stanisława Lema ora jego dorobkiem pisarskim. Pojawiły się ciekawostki z życia pisarza i gatunku, w którym tworzył czyli fantastyki naukowej: gry, konkursy, fragmenty filmów. Widzowie mogli poznać wynalazki technologiczne, które Lem opisał w 60. i 70. XX w., a które obecnie funkcjonują w naszym życiu codziennym: czytniki ebooków, Internet czy audiobooki. Dowiedzieli się także, że pomysł lotów załogi mieszanej, w skład której wchodzą zarówno ludzie jak i roboty, który ukazany był w filmie,  znajduje dziś swoje odzwierciedlenie w popularnej grze „Among us”

Kosmiczna wyprawie z pilotem Pirxem w drawskim centrum kultury

Spotkanie odbyło się z bardzo aktywnym udziałem młodej publiczności.

Kosmiczna wyprawie z pilotem Pirxem w drawskim centrum kultury

Zorganizowano  w ramach zadania „W krainie czarodziejów, magów i robotów” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej