Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ma powstać kilkadziesiąt mieszkań dla osób bez zdolności kredytowej. Taki plan jest w Złocieńcu

  • Napisane przez  DSI, ZUW
Burmistrz Krzysztof Zacharzewski podpisuje przystąpienie do projektu. Fot. KZ Burmistrz Krzysztof Zacharzewski podpisuje przystąpienie do projektu. Fot. KZ

19 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego przystąpiło do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN Zachodniopomorskie” SP. z o.o w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, na który przeznaczone jest 1,5 mld zł w skali kraju. Wśród tych gmin jest Złocieniec.

W obecności wicewojewody Marka Subocza w delegaturze ZUW w Koszalinie podpisano umowę spółki pomiędzy KZN Nieruchomości, a gminami.

W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Zachodniopomorskie” Sp. z o.o. w województwie zachodniopomorskim ma powstać ponad 1250 mieszkań o umiarkowanym czynszu. Będą to mieszkania dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową.

Ważny dzień dla Złocieńca. Po ponad roku przygotowań. Powstała Samorządowa Inicjatywa Mieszkaniowa. Rozpoczynamy oficjalnie proces budowy kilkudziesięciu mieszkań!!! - podsumował po spotkaniu Krzysztof Zacharzewski

Mieszkania mają powstać w gminach, które przystąpiły do spółki SIM „KZN-Zachodniopomorskie”: Barwice, Biały-Bór, Bobolice, Borne Sulinowo, Brojce, Dolice, Karnice, Koszalin, Międzyzdroje, Mirosławiec, Pełczyce, Polanów, Połczyn-Zdrój, Pyrzyce, miasto Szczecinek, Świdwin, Trzebiatów, Wolin i Złocieniec.

Łączny początkowy kapitał zakładowy spółki to 58 215 200 zł, w większości pochodzący ze środków uzyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Wśród zasobów spółki jest także, wniesiona przez KZN, nieruchomość Skarbu Państwa w Koszalinie, położona przy ul. Krańcowej o pow. około 0,9 ha. Dodatkowo spółka może skorzystać z całego systemu instrumentów finansowych przygotowanych przez Rząd.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej