Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W Drawsku Pomorskim ruszyła akcja pomocy dla dzieci z Rwandy

  • Napisane przez  DSI za Beatą Olejnik
W Drawsku Pomorskim ruszyła akcja pomocy dla dzieci z Rwandy

Dzień Dziecka to święto międzynarodowe, więc w tym roku Szkoły Podstawowe w Drawsku Pomorskim chciały mu nadać właśnie taki międzynarodowy charakter. SP 1 wraz ze SP nr 2 włączyły się do akcji ogłoszonej przez Fundację Life Surfers  „Pomoc dla Rwandy”.

W fundacji tej pracuje wielu młodych ludzi, także z Polski.  Budują place zabaw, uczą, opiekują się dziećmi i dorosłymi,  wspierają  finansowo tamtejszą ludność organizując rożnego typu zbiórki.

I my właśnie w tym chcemy im pomóc z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy nauczycieli oraz wszystkich uczniów naszej szkoły wraz  z rodzicami do  wzięcia udziału w naszej zbiórce - informuje Beata Olejnik.

W Drawsku Pomorskim ruszyła akcja pomocy dla dzieci z Rwandy

A zbierać będą to, co najbardziej potrzebne tamtejszym dzieciom:

  • przybory szkolne (wyposażenie piórnika, zeszyty, farby, kredki, itp.)
  • środki higieny osobistej (szczoteczki i pasty do zębów, mydło w kostce, szampon)
  • ubrania i obuwie dla dzieci i dorosłych (ale tylko nowe)
  • oraz pieniądze na wysłanie  paczki z zebranymi rzeczami (koszt  to ok. 600 zł 30 kg. paczka).

Koordynatorem akcji jest Beata Olejnik oraz Samorząd Szkolny. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

W Drawsku Pomorskim ruszyła akcja pomocy dla dzieci z Rwandy

Wtedy chcielibyśmy zrobić wielka paczkę i wysłać ją do dalekiej Rwandy w Afryce. Do udziału w akcji zapraszamy także inne instytucje oraz wszystkich mieszkańców Drawska. Wierzymy we wrażliwość i w dobre serce społeczności naszej szkoły i naszego miasta, zwłaszcza dzieci. Zachęcamy  do obejrzenia samej akcji -  materiały te otrzymaliśmy od pracującej tam Polki, woluntariuszki Marysi Bulak. Z góry dziękujemy za wsparcie tej pięknej akcji - Samorząd Uczniowski i koordynator akcji p. Beata Olejnik

W Drawsku Pomorskim ruszyła akcja pomocy dla dzieci z Rwandy

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej