Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rusza kolejna edycja projektu "Ławeczka Pamięci..."

  • Napisane przez  DSI
Fot. Stowarzyszenie Tempelburg Fot. Stowarzyszenie Tempelburg

W Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podpisane zostały umowy w ramach Programu Społecznik. Wśród umów jest projekt „Ławeczka Pamięci – Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”, który realizowało będzie Stowarzyszenie Tempelburg.

Członkowie stowarzyszenia w ramach tego zadania, poprzez rewitalizację zaniedbanych cmentarzy, zadbają o przywrócenie pamięci o byłych mieszkańcach tych ziem. Jest to już druga edycja projektu. Pierwszą, nie tak dawno Stowarzyszenie Tempelburg zrealizowało w miejscowości Miłkowo w gminie Czaplinek.

Chcemy, aby był to projekt cykliczny, który przyczyni się do ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród łąk , pól i lasów. Tytułowa "ławeczka pamięci’’, zamontowana przy każdym porządkowanym przez Nas miejscu, będzie dla wędrowców miejscem odpoczynku i zadumy nad przemijającym czasem – zapowiada Mariusz Kapczuk, Prezes SHK TEMPELBURG

Przy realizacji zadania Stowarzyszenie Tempelburg wspomogą m.in. Stowarzyszenie Bastion z Kostrzyna, Stowarzyszenie Markisch Friedland z Mirosławca oraz Bractwo Rycerzy Bezimiennych z Wałcza.

Realizacja planowana na przełomie sierpnia i września.

W podpisaniu umowy wzięli Anna Bańkowska, członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Natalia Wegner, Prezes KARR-u (Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego), Stanisław Cybula, Starosta Drawski Katarzyna Getka, Sekretarz Powiatu Drawskiego. Stowarzyszenie Tempelburg reprezentowali Paweł Nowakowski oraz Mariusz Kapczuk.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej