Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Seniorzy z Czaplinka dostaną specjalne opaski z funkcją SOS, pomiarem ciśnienia i pulsu

  • Napisane przez  Katarzyna Kibitlewska
Photo by Marcus Aurelius from Pexels Photo by Marcus Aurelius from Pexels

Gmina Czaplinek podjęła współpracę z Fundacją Nauka dla Środowiska z Koszalina w ramach  realizacji projektu pn. Region Dobrego Wsparcia.

W ramach projektu Gmina zadeklarowała uczestnictwo w dwóch formach współpracy: dostępu dla mieszkańców do aplikacji „SOS Dobry Sygnał – Dobre Wsparcie” oraz opaski Smartchwatch dla seniorów, czyli mobilnego urządzenia mierzącego puls i ciśnienie nadgarstkowe, z przyciskami SOS.

Opaski w najbliższym czasie trafią do seniorów z terenu gminy Czaplinek, natomiast aplikację Dobry Sygnał – Dobre Wsparcie już teraz można pobrać ze sklepu Google Play (działa tylko na systemie Android).

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i niesie wiele korzyści w zakresie bezpieczeństwa dla osób z niej korzystających. Wciskając przycisk SOS w aplikacji, wiadomość z lokalizacją wysyłana jest do 6 wskazanych osób, które błyskawicznie otrzymują wiadomość tekstową o potrzebie pomocy wraz z lokalizacją osoby potrzebującej pomocy. Do pierwszej osoby wykonywane jest połączenie telefoniczne. Każdy samodzielnie w pobranej aplikacji może zdefiniować 6 osób, które będzie chciał zaalarmować.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej