Pieski świat - spektakl dla dzieci

  • Napisane przez  Janina Gąszcz
  • Galeria
Fot. CZOK Fot. CZOK

6 listopada 2014 r. sala widowiskowa Czaplineckiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi dziećmi z terenu Gminy Czaplinek, gdzie odbył się w dwóch turach spektakl teatralny pt. ,,Pieski świat” w wykonaniu aktorów z Krakowa: Justyny Baran, Janusza Baran oraz Radosława Ogrodnika.

Tematem spektaklu było życie małych piesków – bohaterów opowieści, którzy nie mają swojego ciepłego, przytulnego domu, ani kochających właścicieli. Ich domem jest straszne wysypisko śmieci. Jednak w ich życiu pojawia się nowy towarzysz mała Malinka, która wprowadzi w ich dotychczasowe istnienie porządek i ład. 

Bohaterowie wraz z publicznością dowiedzieli się, ile człowiek produkuje śmieci, które nie mieszczą się już na składowiskach zagrażając środowisku naturalnemu.  Spektakl miał charakter interaktywny – młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w rozgrywającej się na scenie historii, zapraszani byli do wspólnych ekologicznych konkursów, gier i zabaw, wspólnie z aktorami śpiewali piosenki. Dzięki takiej edukacji, segregacja odpadów, oraz opieka nad zwierzętami została w łatwy i przyjemny sposób przekazana nawet najmłodszym widzom.

Spektakle sfinansowano ze środków Gminy Czaplinek w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej w zakresie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto