Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Matylda mierzy wysoko - Wizyta młodych widzów w Teatrze Lalek Pleciuga

  • Napisane przez  Tomasz Różycki
Fot. Marta Wendykowska Fot. Marta Wendykowska

31 maja,  prawie stuosobowa grupa dzieci z gminy Drawsko Pomorskie, uczestniczyła w wyjeździe do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecina w ramach projektu „Teatralne podróże: i te małe i te duże.” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Specjalnie dla nich teatr wystawił najnowszy, premierowy spektakl teatralny dla młodych widzów „Matylda mierzy wysoko” według scenariusza Kuby Kaprala, w reżyserii Anny Rozmianiec.  Spektakl   to historia dziewczynki - wnuczki sławnego wynalazcy, która próbuje zmierzyć się z wielkością dziadka. Matylda to bardzo zdolna dziewczynka, niestety, bardzo samotna. Dziadek, pochłonięty swoją pracą, nie znajduje dla niej czasu. Dziewczynka spędza dni w swoim małym warsztacie, w którym pracuje nad kolejnymi wynalazkami, chcąc stworzyć coś, co mierzy wysoko. Matylda walczy ze stereotypami i przyklejonymi społecznie łatkami, tak często obserwowanymi również wśród współczesnych dzieci. Obejrzenie spektaklu to także okazja do dalszych rozmów z dziećmi na tematy poruszone w sztuce.

Wizyta młodych widzów w Teatrze Lalek Pleciuga

Po spektaklu, dzieci wzięły udział w lekcji teatralnej poprowadzonej przez aktora Teatru Pleciuga Przemysława  Żychowskiego oraz zwiedzili niedostępne na co dzień dla widzów kulisy, pracownie oraz magazyny.  

Wizyta młodych widzów w Teatrze Lalek Pleciuga

Wizyta w teatrze, obejrzenie spektaklu, rozmowy z aktorami, zabawy z rekwizytami, zwiedzanie kulis teatru to wszystko  było atrakcyjnym  wprowadzeniem uczestników w tematykę projektu z zakresu edukacji teatralnej, który będzie realizowany przez kilka miesięcy na terenie gminy Drawsko Pomorskie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej