Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Lech Czaplinek podsumowuje: majowe mecze ligowe

  • Napisane przez  Łukasz Smoleński
Lech Czaplinek podsumowuje: majowe mecze ligowe

Za nami kolejne mecze ligowe rozegrane przez drużyny: trampkarzy, juniorów młodszych, juniorów starszych, seniorów oraz odbojów Lecha Czaplinek. Maj to był intensywny miesiąc dla wszystkich zespołów, a w tym artykule przedstawię krótką relację ze wszystkich potyczek ligowych naszych drużyn.

SENIORZY

W piątek 30 kwietnia w meczu 31. kolejki na własnym stadionie mierzyliśmy się z Darłovią Darłowo. Po bramce Tomasza Tomczaka wygraliśmy 1:0. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Rechtziegel - Lutyński (86’ Krzemień), Czarnecki, Woźniak, Resiak - Wasyłyszyn, Gałosz, Kibitlewski, Kowalczyk (75’ Krasoń) - Babiak, Tomczak (65’ Bakiewicz).

Kolejny mecz ligowy rozegraliśmy w poniedziałek 3 maja w Szczecinie, w którym w ramach 26. kolejki mierzyliśmy się z miejscowym Hutnikiem. To spotkanie niestety przegrywamy 1:2 po bramkach Kacpra Kotlińskiego i Jakuba Pożyczki dla Hutnika oraz bramce Marcina Resiaka dla Lecha. W tym meczu zagraliśmy w zestawieniu: Rechtziegel - Lutyński, Czarnecki, Woźniak, Resiak - Wasyłyszyn, Kibitlewski, Gałosz, Kowalczyk (46’ Bakiewicz) - Tomczak (79’ Krasoń), Szpakowski (67’ Krzemień).

W sobotę 8 maja w Wałczu mierzyliśmy się w meczu 32. kolejki z miejscowym Orłem, z którym zremisowaliśmy 2:2. Bramki dla naszej drużyny strzelili Damian Gałosz oraz Patryk Kowalczyk, zaś dla Orła Konrad Trzmiel i Paweł Wegner. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Rechtziegel - Krzemień, Lutyński, Woźniak, Resiak - Bakiewicz Sławomir (75’ Szafarz), Kibitlewski, Gałosz, Kowalczyk (66’ Sobol) - Wasyłyszyn, Szpakowski (76’ Krasoń).

W środę 12 maja w Nowogardzie rozegraliśmy mecz 28. kolejki ze Spartą Węgorzyno, który pewnie i wysoko wygraliśmy 7:1 po dwóch bramkach Dawida Sobola i Patryka Kowalczyka oraz po jednej Mateusza Krasonia, Bartłomieja Woźniaka i Kacpra Szpakowskiego. Dla Sparty bramkę strzelił Grzegorz Patela. W tym spotkaniu zagraliśmy w  zestawieniu: Rechtziegel - Krzemień, Lutyński, Woźniak, Resiak - Bakiewicz (46’ Krasoń), Kibitlewski (56’ Szafarz), Gałosz, Kowalczyk (46’ Szpakowski) - Wasyłyszyn, Sobol (70’ Tomczak).

W sobotę 15 maja w Czaplinku mierzyliśmy się w meczu 33. kolejki z drużyną Błękitnych II Stargard, z którą zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla Lecha strzelił Damian Gałosz, zaś dla Błękitnych Paweł Muzyka. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Rechtziegel (90’ Urkiel) - Krzemień, Woźniak, Lutyński, Resiak (65’ Bakiewicz) - Kowalczyk (74’ Babiak), Kibitlewski, Gałosz, Sobol - Wasyłyszyn (90’ Urkiel), Tomczak (60’ Szpakowski).

W środę 19 maja w Stargardzie rozegraliśmy mecz 34. kolejki z miejscową Kluczevią, z którą przegraliśmy 0:3 po bramkach Piotra Surmy, Radosława Surmy oraz Michała Magnuskiego. W tym spotkaniu zagraliśmy w zestawieniu: Urkiel - Krzemień, Czarnecki, Woźniak, Lutyński - Wasyłyszyn, (68’ Krasoń), Kibitlewski (62’ Kowalczyk), Gałosz, Sobol -Tomczak (58’ Bakiewicz), Babiak.

W sobotę 22 maja w Czaplinku mierzyliśmy się w meczu 35. kolejki z drużyną Rasela Dygowo, z którą przegraliśmy 0:4 po dwóch bramkach Andrzeja Wojciechowskiego oraz po jednej Mateusza Jasińskiego i Jakuba De Clerck. W tym meczu wystąpiliśmy w składzie: Rechtziegel – Lutyński (72’ Krasoń), Czarnecki, Woźniak, Krzemień - Bakiewicz (59’ Tomczak), Kibitlewski (65’ Resiak), Gałosz, Sobol (70’ Kowalczyk) - Wasyłyszyn, Babiak.

W środę 26 maja w Czaplinku rozegraliśmy mecz 29. kolejki z Iną Goleniów, z którą zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla Lecha strzelił Bartłomiej Babiak, zaś dla Iny Damian Banachewicz. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w zestawieniu: Rechtziegel - Krzemień, Lutyński, Woźniak, Resiak (63’ Bakiewicz) - Wasyłyszyn, Kibitlewski (75’ Kowalczyk), Gałosz, Sobol - Tomczak (75’ Szpakowski), Babiak.

W sobotę 29 maja w Karlinie mierzyliśmy się w meczu 36. kolejki z miejscową drużyną Sokoła. Po bramkach Jacka Tomczyka dla Sokoła oraz Bartłomieja Woźniaka dla Lecha spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a w nim wystąpiliśmy w składzie: Rechtziegel - Lutyński (68’ Krzemień), Czarnecki, Woźniak, Resiak - Wasyłyszyn, Kibitlewski, Gałosz, Sobol (85’ Bakiewicz) - Tomczak (67’ Szpakowski), Babiak.

TRAMPKARZE

W maju zespół trampkarzy trenera Dariusza Łacnego występujący w rozgrywkach koszalińskiej grupy 1 C1 Trampkarz rozegrał 5 spotkań.

W sobotę 8 maja w meczu 11. kolejki podejmowaliśmy na stadionie miejskim w Czaplinku drużynę MUKS Orzeł 2010 Wałcz, z którą przegraliśmy 0:2. W kolejnym spotkaniu w sobotę 15 maja w ramach 12. kolejki na stadionie gminnym w Redle graliśmy z miejscową Redłovią, z którą zremisowaliśmy 2:2. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Oliwier Kotowicz. W środę 19 maja w meczu 8. kolejki podejmowaliśmy na własnym stadionie drużynę Orła Łubowo, z którą wygraliśmy 20:0 po sześciu bramkach Mateusza Machalskiego, trzech Oliwiera Kotowicza, dwóch Mateusza Dula, Szymona Chrzanowskiego i Dawida Rutkowskiego oraz po jednej Igora Bednarczyka, Ignacego Łątkowskiego, Przemysława Polaka, Jana Szczanowicza i Aleksego Worsowicza. W piątek 21 maja w ramach 13. kolejki graliśmy na stadionie w Czaplinku z Pogonią Połczyn Zdrój. Po ciekawym i obfitującym w wiele akcji bramkowych spotkaniu niestety przegrywamy 2:3, a bramki dla naszej drużyny strzelili Oliwier Kotowicz oraz Dawid Rutkowski. W piątek 28 maja w ramach 14. kolejki mierzyliśmy się na euroboisku w Wałczu z miejscowym Orłem, z którym niestety przegraliśmy 2:7, a bramki dla naszej drużyny strzelili Oliwier Kotowicz i Mateusz Skonieczny.

JUNIORZY MŁODSI

Drużyna juniorów młodszych trenera Jakuba Łacnego występująca w rozgrywkach koszalińskiej I ligi okręgowej B1 Junior Młodszy (RW) rozegrała w maju 5 spotkań.

W sobotę 1 maja w meczu 4. kolejki drużyna Lecha zremisowała na wyjeździe 2:2 z Victorią Sianów po bramce Mateusza Baranowskiego i bramce samobójczej rywali. W kolejnym spotkaniu rozegranym 8 maja w ramach 5. kolejki na stadionie miejskim w Czaplinku podejmowaliśmy drużynę Gwardii Koszalin, z którą niestety przegraliśmy 0:4. W niedzielę 16 maja w meczu 6. kolejki zremisowaliśmy na własnym stadionie 2:2 z Płomieniem Myślino po bramkach Jeremiasza Romanowicza i Mateusza Baranowskiego. W meczu 7. kolejki w Czaplinku w niedzielę 23 maja graliśmy z MKP Szczecinek. Po bramkach Mateusza Baranowskiego i Oliwiera Guby wygrywamy to spotkanie 2:1. W sobotę 29 maja drużyna juniorów młodszych na stadionie miejskim w Barwicach rozegrała mecz 8. kolejki z Błoniami Barwice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a bramki dla Lecha strzelili Mateusz Skonieczny oraz Szymon Makuch.

JUNIORZY STARSI

Zespół juniorów starszych trenera Jacka Stawskiego występujący w rozgrywkach koszalińskiej grupy 2 A1 Junior rozegrał w maju 4 spotkania.

W niedzielę 2 maja w meczu 14. kolejki na stadionie w Czaplinku wygraliśmy 7:1 z Koroną Człopa po pięciu bramkach Igora Szafarza oraz dwóch Jakuba Bienieckiego. W niedzielę 16 maja graliśmy mecz 16. kolejki na stadionie gminnym w Żółtnicy z miejscowym Wiarusem, z którym przegraliśmy 1:4, a bramkę dla Lecha strzelił Igor Szafarz.

W niedzielę 23 maja w meczu 17. kolejki podejmowaliśmy na stadionie w Czaplinku zespół Santosa Kłębowiec, z którym wygraliśmy 8:1 po czterech bramkach Igora Szafarza, trzech Jakuba Wodzyńskiego oraz jednej Kacpra Gortycha. W meczu 18. kolejki w Złocieńcu w niedzielę 30 maja graliśmy z miejscowym Olimpem. Po bramkach Szymona Stróżyka i Igora Szafarza wygrywamy to spotkanie 2:1.

OLDBOJE

W maju drużyna oldbojów występująca w rozgrywkach I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów rozegrała 6 spotkań.

W sobotę 1 maja w meczu 15. kolejki przegrała na stadionie miejskim w Czaplinku 0:8 z Iskrą Białogard, zaś w poniedziałek 3 maja w spotkaniu 16. kolejki ulegliśmy również na własnym stadionie 0:3 zespołowi STLA Szczecinek. W sobotę 8 maja w meczu 17. kolejki ze Spartą Gryfice po pierwszej połowie mieliśmy wynik 1:1. Na początku drugiej połowy miała miejsce przykra sytuacja. Zawodnik drużyny Sparty Adam Nowak zasłabł i osunął się na ziemię. Została podjęta momentalnie akcja ratunkowa przez zawodników i wezwana karetka pogotowia. Po blisko godzinnej próbie przywrócenia parametrów życiowych, zawodnik niestety zmarł. Mecz z oczywistych względów nie został wznowiony, a po 29 maja zapadnie decyzja czy zostanie dograny. W sobotę 15 maja w meczu 18. kolejki drużyna oldbojów grała na wyjeździe z Amatorem Kołobrzeg i przegrała niestety ten mecz 1:5. Bramkę dla Lecha strzelił Krzysztof Bołdysz. W sobotę 22 maja na własnym stadionie w meczu 19. kolejki podejmowaliśmy drużynę Victorii Sianów, z którą niestety przegraliśmy 0:10. W kolejną sobotę maja graliśmy na stadionie w Czaplinku mecz 20. kolejki z Mechanikiem Bobolice. To spotkanie wygrywamy 3:2 po dwóch bramkach Krzysztofa Bołdysza i jednej Krzysztofa Makucha.

Zachęcamy wszystkich naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili naszego klubu na portalach: Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LechCzaplinekk, Instagram pod adresem https://www.instagram.com/lech_czaplinek/ oraz YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCVSPSUAIxx8xO3Y4FtONIDg. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, fotorelacje, skróty ze spotkań ligowych itd.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej