Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Żołnierze ze Złocieńca szykują się do wyjazdu do Iraku

  • Napisane przez  st. chor. sztab. Bogdan MADALIŃSKI
st. chor. sztab. Bogdan MADALIŃSKI st. chor. sztab. Bogdan MADALIŃSKI

Przez kilka dni w 2 Brygadzie Zmechanizowanej trwało szkolenie z zasad przeciwdziałania atakom z użyciem improwizowanych urządzeń wybuchowych. Z zakresu C-IED szkolili się żołnierze, którzy przygotowują się do formowania XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku. C-IED to skrót od Counter – Improvised Explosive Device. Szkolenie przeprowadzają instruktorzy, którzy wiedzę i doświadczenie nabierali podczas misji poza granicami kraju.

Szkolenie rozpoczęto od przyswojenia podstawowej wiedzy teoretycznej. Kursanci zostali zaznajomieni z obowiązującymi terminami i pojęciami. W tej części dowiedzieli się między innymi jak mogą być zbudowane improwizowane urządzenia wybuchowe, zrozumieli  zasadę ich działania oraz przyjęty podział IED.  Szkoleni zapoznali się również z podstawowymi procedurami rozpoznania oraz zachowania na wypadek podejrzenia występowania improwizowanych urządzeń wybuchowych jak również jakie należy podjąć procedury po ich wybuchu.

Po zaprezentowaniu właściwego sposobu działania w dalszej części szkolenia przyszedł czas na praktykę.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej