Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powstaną nowe przystanki kolejowe. Jeden w Złocieńcu. Będą też w okolicy

  • Napisane przez  DSI
Powstaną nowe przystanki kolejowe. Jeden w Złocieńcu. Będą też w okolicy

W ciągu pięciu lat powstanie 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Przystanki mają ułatwić skorzystanie z transportu kolejowego i wymazać białe plamy komunikacyjne.

Nowy program zapowiedzieli 7 maja 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wiemy, ze na pewno jeden z przystanków kolejowych ma powstać w Złocieńcu, a rugi w Łubowie. W planie jest tez Świdwin i Szczecinek. Złocieniec już o dawna wymaga gruntownej przebudowy.

W ramach rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 wartego 1mld zł w woj. zachodniopomorskim ruszy realizacja 11inwestycji z listy podstawowej. Dwie lokalizacje oczekują na liście rezerwowej.

Powstaną nowe przystanki kolejowe. Jeden w Złocieńcu. Będą też w okolicy

Celem programu jest zwiększenie dostępu lokalnych społeczności do transportu kolejowego. Dostępne środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie zadań związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla podróżnych. Program przyczyni się to do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego i umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej