Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rajd Bobra coraz popularniejszy i z nagrodami sponsorów

  • Napisane przez  Karolina Podolska
Fot. Adam Cygan, Karolina Podolska Fot. Adam Cygan, Karolina Podolska

W niedzielę 23 maja odbyła się dziewiętnasta edycja Rajdu Bobra - turystycznego rajdu nawigacyjnego samochodów osobowych, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL.

Partnerem rajdu była firma Renault Polmotor ze Szczecina, która ufundowała 3 nagrody dla uczestników oraz dodatkowo nagrodę specjalną – voucher na samochód na weekend z pełnym bakiem paliwa. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Na starcie tegorocznej wiosennej edycji stawiły się 24 załogi. Trasa wyniosła ok. 140 km. i wiodła przez tereny powiatu drawskiego oraz wałeckiego. Każda załoga otrzymała zestaw 28 zdjęć przedstawiających różne obiekty mijane podczas jazdy, których położenie należało nanieść w odpowiednią kratkę roadbooka. Szukano także kodów ukrytych na trasie, które tworzyły hasła, oraz tzw. selfików - kodów, na tle których trzeba było sfotografować całą załogę. Tradycyjnie ukryte były one w trudno dostępnych miejscach.
 
 
Do wykonania były również zadania medyczne, punkty można było także zdobyć za posiadanie dobrze wyposażonej apteczki samochodowej. Dużą ilość punktów można było także uzyskać za oryginalne przebranie czy zagotowanie wody we własnoręcznie rozpalonym ognisku.
W tej edycji roadbook zaprowadził uczestników m.in. do zamku w Tucznie. Jednym z zadań było wymienienie wszystkich właścicieli zamku od czasów jego powstania do dziś, a także zlokalizowanie i sfotografowanie na jego terenie wejścia do bunkra fortyfikacji Wału Pomorskiego.
W tej edycji nagrody trafią do trzech ekip z największą liczbą punktów, a ich przedstawiciele zostaną poinformowani o czasie i miejscu odbioru nagród telefonicznie lub drogą mailową. Wyniki zostaną podane na stronie powiatdrawski.pl do 28 maja br.
Tegoroczny rajd odbył się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i obowiązujących w dniu imprezy ograniczeń ustawowych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej