Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Poszukiwacze zaginionych inicjatyw i Zabawolandia w Żabinku

  • Napisane przez  DSI
Fot. Wiesław Burkiewicz Fot. Wiesław Burkiewicz

W Żabinie mieszkańcy działają nad stworzeniem Zabawolandii. To projekt w ramach inicjatywy pn.: „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” Fundacji Nauka dla Środowiska Koszalin.

Marzeniem dzieci z Żabina jest doposażony plac zabaw. Urządzenia, które znajdują się w nim są już wysłużone i zagrażają bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Dlatego grupa inicjatywna pod nazwą Żabinderki: Alina Kunat - Lider, Ewa Chromy, Olga Kałandyk, Agnieszka Krawczak, Malwina Wójcik, Adam Strejk oraz Radna Gminy Wierzchowo Lidia Kałandyk postanowiły zadziałać.

Zadanie realizują ze środków pozyskanych w trybie konkursowym w ramach budżetu projektu pn.: „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”. Właśnie w oparciu o wniosek na placu pojawiły się takie urządzenia zabawowo-rekreacyjne jak: zjazd linowy, podwójny drążek gimnastyczny czy karuzela tarczowa potrójna.

Mocni ruchem, silni duchem

Efektem końcowym projektu będzie wydarzenie animacyjne pod tytułem “Mocni ruchem, silni duchem”. Odbędą się zabawy i konkursy dla najmłodszych, poczęstunek zorganizują m.in. mieszkańcy Żabina, a dla najmłodszych odbędzie się pogadanka na temat jak należy bezpiecznie korzystać z placu zabaw i dbać o niego.

Animatorem jest Wiesław Andrzej Burkiewicz

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej