Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Łemkowskie muzykowanie. Już niebawem otwarte warsztaty i koncert

  • Napisane przez  Magdalena Urlich
Łemkowskie muzykowanie. Już niebawem otwarte warsztaty i koncert

Zoriuszka” z Czaplinka i „Huskarl” z Gniezna przygotowują się do warsztatów muzyki łemkowskiej.  Warsztaty maja być otwarte. Zaplanowane zostały także koncerty.

W miniony weekend (8 - 9 maja 2021) rozpoczęła się realizacja projektu Lokalnej Organizacji Turystycznej Czaplinek „Łemkowskie muzykowanie na ziemiach odzyskanych”. W ramach projektu odbyły się próby zespołów „Zoriuszka” z Czaplinka i „Huskarl” z Gniezna, niezbędne do przygotowania otwartych warsztatów muzyki łemkowskiej oraz koncertów.

Celem zadania jest popularyzacja języka i kultury muzycznej dawnych Łemków wśród współczesnego pokolenia ich potomków żyjących obecnie na Pomorzu Zachodnim.

Dzięki tej inicjatywie lokalne społeczności pochodzenia łemkowskiego utrwalą zanikające już poczucie tożsamości swoich mniejszości narodowych poprzez żywy kontakt z pieśniami wykonywanymi przez wokalistów i instrumentalistów mieszkających w ich regionie.

Partnerem projektu jest Czaplinecki Ośrodek Kultury, udostępniający miejsce realizacji prób, warsztatów i jednego koncertów.

Otwarte warsztaty muzyki łemkowskiej oraz pierwszy z koncertów już w czerwcu.

Szczegóły wkrótce.

Projekt jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Łemkowskie muzykowanie. Już niebawem otwarte warsztaty i koncert

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej