Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Droga 163 Połczyn-Zdrój – Czaplinek. Tam właśnie trwa przebudowa. Będzie bezpieczniej

  • Napisane przez  DSI
Fot.  Drogi wojewódzkie na Pomorzu Zachodnim Fot. Drogi wojewódzkie na Pomorzu Zachodnim

Trwa przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej 163 Połczyn-Zdrój  - Czaplinek. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich  jest to jedna z wielu inwestycji współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

Jest to alternatywna trasa nad morze i w okresie letnim jest obciążona dużym ruchem. DW nr 163 biegnie z Kołobrzegu na południe województwa przez Miasto Białogard, Połczyn Zdrój, Czaplinek do Miasto Wałcz i węzła z drogą krajową nr 10.

Aktualnie przebudowywany jest 8,2-kilometrowy odcinek na południe od  Połczyna-Zdroju. Droga jest tam poszerzana do normatywnych 7 metrów. W trakcie realizacji inwestycji skorygowane zostaną łuki, co poprawi płynność ruchu i widoczność na zakrętach. Projekt obejmuje budowę nowych  zjazdów, chodników, zatok autobusowych, odwodnienia, przepustów i oświetlenia.

Droga 163 Połczyn-Zdrój – Czaplinek. Tam właśnie trwa przebudowa. Będzie bezpieczniej

Przebudowywany odcinek kończy się przed tzw. odcinkiem osuwiskowym znajdującym się w dolinie 5 jezior, który objęty jest jeszcze opracowaniem.

Na to zadanie zaplanowano 20, 5 mln zł, jednak po przetargu całość robót budowlanych ma tu kosztować prawie 28,2 mln zł.

Nową drogą będzie można jeździć najprawdopodobniej już 30 czerwca przyszłego roku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej