Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Absolwenci pożegnali szkołę. Zdjęcia

  • Napisane przez  Maciej Rydzewski
Absolwenci pożegnali szkołę. Zdjęcia

30 kwietnia upłynął w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim w uroczystej atmosferze. Odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów. Ze względu na warunki bezpieczeństwa każda klasa oddzielnie w półgodzinnych odstępach przeznaczonych na dezynfekcję i przewietrzenie auli spotykała się z wychowawcą i dyrektorem szkoły, aby odebrać świadectwa ukończenia kaliskiego liceum i technikum.

 
Wychowawcy czterech klas liceum, klasy technikum i semestru VI liceum dla dorosłych oraz dyrektor szkoły Maciej Rydzewski gratulowali absolwentom uzyskania średniego wykształcenia, życzyli sukcesów na egzaminie maturalnym, w dalszej edukacji oraz w dorosłym życiu. Najlepsi z absolwentów odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Maturzyści podziękowali dyrektorowi, wychowawcom, nauczycielom, kierownikowi i wychowawcom internatu oraz pracownikom szkoły możliwość rozwoju pasji i zainteresowań.
Maturzyści z technikum informatycznego odebrali certyfikaty poświadczające odbycie zajęć dodatkowych na uczelniach wyższych - Wyższej Szkole Morskiej w Szczecnie i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu. Certyfikaty wręczyli im: dr inż. Łukasz Nozdrzykowski - Prodziekan ds. kształcenia AM w Szczecinie oraz Dyrektor Regionalnego Centrum Badawczo-Rozwojowego PWSZ w Wałczu dr inż. Wojciech Musiał. Z absolwentami połączył się online i złożył im gratulacje także Rektor AM w Szczecinie prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Wojciech Ślączka.
Uczniowie klasy wojskowej odebrali z rąk mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego zaświadczenia ukończenia szkolenia z przedmiotu edukacja wojskowa w ramach programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych MON. Członkinie grupy medycznej Medical Team odebrały podziękowania od opiekunek Jadwigi Czernigi i Renaty Pietroń.  Dyrektor szkoły podziękował za współpracę i wzorowe kierowanie Samorządem Uczniowskim jego przewodniczącej Małgorzacie Mickun i jej zastępczyni Martynie Safaryn.
Dyrektor złożył też maturzystom gratulacje i życzenia sukcesów od Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli, Przewodniczącej Rady Powiatu Drawskiego Urszuli Ptak i Burmistrza Kalisza Pomorskiego Janusza Garbacza. Podziękował za pomoc i wsparcie w edukacji absolwentów samorządowcom z powiatu drawskiego, gminy Kalisz Pomorski, jednostkom wojskowym, a szczególnie CSWL Drawsko, jednostce patronackiej CWKM, uczelniom wyższym i innym instytucjom i osobom współpracującym ze szkołą. Podziękował również za współpracę rodzicom uczniów klas maturalnych. Wyraził nadzieję, że pierwszym udanym krokiem w dorosłe życie będzie dla 116 tegorocznych absolwentów sukces na egzaminie maturalnym.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej