Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy nawet 1 maja ćwiczą, aby być skuteczniejszymi. Ratownictwo techniczne w Nowym Worowie

  • Napisane przez  DSI
Fot OSP Nowe Worowo Fot OSP Nowe Worowo

1 maja strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Nowym Worowie zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Na terenie zielonym ustawiono wrak pojazdu symulujący przewrócony pojazd.

Podczas ćwiczeń strażacy przypomnieli sobie sobie techniki ewakuacji osób poszkodowanych z zakleszczonego pojazdu oraz sposoby cięcia takich pojazdów.

Dzięki temu osoby biorące udział w działaniach ratowniczo gaśniczych mogły sobie przypomnieć i utrwalić ważne elementy ratownictwa, które często decydują o uratowaniu zdrowia lub życia ludzi poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Strażacy nawet 1 maja ćwiczą, aby być skuteczniejszymi. Ratownictwo techniczne w Nowym Worowie

Warto przypomnieć, że kilka dni wcześnie jednostka OSP była wizytowana przez Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Tomczyka

Druhowie z OSP w Nowym Worowie od 2019 roku na wyposażeniu posiadają pojazd pożarniczy Volvo GBA3/16 oraz łódź ratowniczą zakupioną 2020  roku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej