Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Samorządy skorzystają ze środków Urzędu Marszałkowskiego na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Sprawdź, które z naszego powiatu

  • Napisane przez  DSI, WZP
Samorządy skorzystają ze środków Urzędu Marszałkowskiego na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Sprawdź, które z naszego powiatu

Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Dzięki tym środkom możliwe będą remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych. Na obiektach pojawi się nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia. Poniżej sprawdzisz, które samorządy z powiatu drawskiego otrzymały dofinansowanie i jakie projekty zaplanowały.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2021 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.
 
Rok 2021 to kolejny rok, w którym Urząd Marszałkowski pokrywa zachodniopomorskim gminom i powiatom część kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.  „Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 10 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad sześćset różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.
 

Poniżej lista beneficjentów z powiatu drawskiego: 

  • Gmina Drawsko Pomorskie

Poprawa stanu infrastruktury sportowej w gminie Drawsko Pomorskie w 2021 r.

Zadanie 45 560 zł
Dofinansowanie: 20 000 zł
  • Gmina Kalisz Pomorski

Montaż piłkochwytu, wymiana siatki, oraz doposażenie w dwie bramki boiska przy ul. Dworcowej w Kaliszu Pomorskim

Zadanie 12 000zł
Dofinansowanie: 6 000zł
  • Gmina Wierzchowo

Budowa bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej w Wierzchowie

Zadanie 50.000zł
Dofinansowanie: 20 000zł
  • Gmina Złocieniec

Remont boiska na Osiedlu Czaplineckim w Złocieńcu

Zadanie 45 000 zł
Dofinansowanie: 20 000zł

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej