Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jest szansa na dopłaty do przewozów autobusowych

  • Napisane przez  ZUW
Jest szansa na dopłaty do przewozów autobusowych

Samorządy mogą uzyskać dofinansowanie do przewozów autobusowych. Ruszył trzeci nabór wniosków w Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na 2021 rok.

Warunki otrzymania dotacji są bardzo korzystne dla samorządów – to 3 zł dopłaty do każdego wozokilometra publicznej linii autobusowej. To szansa na dalszą likwidację zjawiska wykluczenia komunikacyjnego i odtworzenie linii, które kiedyś służyły mieszkańcom. 

Na dofinansowanie zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2021 do województwa zachodniopomorskiego trafiła kwota 47,6 mln zł.

W pierwszym i drugim naborze na 2021 r. środki w wysokości 10 286 331, 58 zł na odtworzenie 113 połączeń autobusowych o łącznej długości 4882,15 km  uzyskały 4 powiaty i 24 gminy, w tym nasze samorządy

III nabór wniosków z FRPA trwa do 5 maja 2021 r.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej