Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pojazdy wojskowe na drogach. 12 Brygada Zmechanizowana ostrzega

  • Napisane przez  DSI
Lotnisko Ziemsko na Poligonie Drawskim. Fot. Adam Cygan Lotnisko Ziemsko na Poligonie Drawskim. Fot. Adam Cygan

Od 14 kwietnia rozpoczął się transport sprzętu wojskowego na terenie Pomorza Zachodniego. Pojazdy wojskowe będą się kierować głownie na poligon w Drawsku Pomorskim. Może to powodować utrudnienia w ruchu.

W najbliższych dniach (14 – 23 kwietnia br.) można spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych na drogach Pomorza Zachodniego (głównie w kierunku Drawska Pomorskiego), więc apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – poinformował w komunikacie kpt. Błażej Łukaszewski z 12 Brygady Zmechanizowanej

Od środy 14 kwietnia żołnierze i sprzęt 12 Brygady Zmechanizowanej rozpoczną przemieszczenie, aby do 23 kwietnia br. szkolić się poza garnizonami.

Jak informuje wojsko trasy i godziny przejazdów 12 Brygady zostały zaplanowane tak, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie mieszkańców.

Zwracamy się więc z prośbą do kierowców, aby nie wymuszać pierwszeństwa nad kolumnami oraz nie wjeżdżać pomiędzy poszczególne pojazdy kolumn (w kolumnie może poruszać się maksymalnie 20 pojazdów, a odległość między przemieszczającymi się kolumnami nie może być mniejsza niż 500 metrów) – informują wojskowi

Trzeba wiedzieć, że pierwszy i ostatni pojazd jadący w kolumnie ma zamontowaną pomarańczową tablicę. Ponadto poruszające się w kolumnie pojazdy mogą mieć zamontowane od strony kierowcy chorągiewki koloru niebieskiego i zielonego (ostatni pojazd). Wojsko zapewnia również, że pojazdy jadące w takiej kolumnie mogą mieć włączone światła błyskowe.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej