Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Video. Tak się przewozi drewno bez właściwego zabezpieczenia. Transport miał jechać przez nasze drogi.

  • Napisane przez  DSI
Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie

Nie tak dawno mieliśmy przypadek, gdzie na  rondzie w Drawsku Pomorskim doszło do zdarzenia z pojazdem przewożącym dłużyce.  Jak widać sytuacja się nie poprawia. Właśnie zatrzymano pojazd, który niewłaściwie przewoził drewno.

9 kwietnia w godzinach popołudniowych w Szczecinie inspektorzy z WITD do rutynowej kontroli zatrzymali pojazd należący do polskiego przewoźnika.

W trakcie kontroli okazało się, że na tzw. „drewnianym szlaku” z Niemiec do Szczecinka przez powiat drawski nic się nie zmieniło w zakresie przewozu drewna od minionego roku.

Na naczepy typu „firanka” nadal ładowane są ładunki drewna bez właściwego zabezpieczenia, a same środki transportu są do tego nieprzeznaczone – zgodnie z rozporządzeniem w sprawie sposobu przewozu ładunku.

Według oświadczenia kierowcy, naczepa została zmodyfikowana, gdyż dodano do niej „metalową klatkę”. Powyższe wyjaśnienia i zastany stan faktyczny nie przekonał inspektorów.

Klatka wykonana metodą chałupniczą nie spełniała jakichkolwiek norm, miejscami była skorodowana, ładunek załadowany był poza tzw. klatkę i „przyozdobiony” poprzecieranymi i luźnymi pasami transportowymi. Mając na uwadze całokształt stwierdzonych nieprawidłowości kierowcy zakazano dalszego wykonywania przewozu, a także nałożono mandat karny za niewłaściwy przewóz ładunku – podsumowali inspektorzy

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej