Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

ZUS: Firmy mogą złożyć wniosek o odroczenie płatności składek

  • Napisane przez  ZUS
Obraz StartupStockPhotos z Pixabay Obraz StartupStockPhotos z Pixabay

Chodzi o przedsiębiorców, dla których termin na opłacenie składek za marzec upływa 10 kwietnia. Są to m.in. osoby fizyczne opłacające składkę wyłącznie za siebie.

Przedsiębiorcy ci czekają na przepisy Tarczy antykryzysowej 9.0, które przewidują m.in. zwolnienie z opłacania składek za kolejne miesiące 2021 r. dla płatników działających pod określonymi kodami PKD.

Firmy, które czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek za kolejne miesiące mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc.

Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone - jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć ją na przyszłe składki.

Wnioski o odroczenie terminu płatności składek (RDU) można składać przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej