Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażnicy złapali kłusownika. Trafił w ręce policji

  • Napisane przez  DSI za SSR
Fot. SSR Fot. SSR

Strażnicy SSR POWIATU DRAWSKIEGO dokonali kontroli wielu jezior na terenie gminy Czaplinek dzierżawionych przez Gospodarstwo Rybackie Czaplinek jak i wody należące do P.Z.W.

Podczas kontroli jezior Byszkowo ,Broczyno, Krzemno Małe, Krzemno Duże oraz Kaleńsko ujawniono na brzegach tych akwenów wiele nieczystości stałych, które jak stwierdzili strażnicy pozostawili wędkarze.

Strażnicy złapali kłusownika. Trafił w ręce policji

Podczas tych czynności dokonaliśmy ujęcia mężczyzny który poruszał się motorem po lesie. Na kierownicy posiadał dwie wypchane torby. W jednej miał  wyposażenie typu spodnio- buty natomiast w drugiej cztery szczupaki. Trzy ryby były w stanie żywym . Jedna ryba samica o wadze około czterech kg była martwa. W  toku rozmowy mężczyzna ten dokładnie podał nam skąd i w jakich okolicznościach pozyskał rybę – informują strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Drawskiego 

Z uwagi iż zachodziło uzasadnione  podejrzenie popełnienia przestępstwa opisanego w art. 27  C .Ustawy o Rybactwie Śródlądowym na miejsce strażnicy wezwali patrol policji z KP Czaplinek.  Ujęty mężczyzna został przekazany policjantom, a rybę przekazano do Gospodarstwa Rybackiego w Czaplinku. Ryby ważyły łącznie około 7 kg. Samica szczupaka miała około jednego litra ikry. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej