Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Program Społecznik zaprasza! 1 kwietnia rusza nabór wniosków

  • Napisane przez  WZP
Program Społecznik zaprasza! 1 kwietnia rusza nabór wniosków

W tym programie liczy się przede wszystkim zaangażowanie społeczne. Na działania zmieniające najbliższe otoczenie mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego w najbliższym naborze można zdobyć łącznie 1,3 mln zł. Jak ostatnio, projekty proekologiczne i młodzieżowe otrzymają dodatkowe punkty w ogólnej ocenie.

Program pięknych inicjatyw
W działaniach Społeczniczek i Społeczników możemy brać udział od 2017 r., a program, który powstał z inicjatywy marszałka Olgierda Geblewicza, na trwale wpisał się w kalendarz działań organizacji z Pomorza Zachodniego. W efekcie zrealizowano blisko 3 tysiące angażujących inicjatyw – społecznych, kulturalnych, sportowych, na rzecz zwierząt, ekologicznych, wspierających osoby z niepełnosprawnością, łączących pokolenia. Również w dobie pandemii, NGO’sy, mimo trudnej sytuacji, nie zwolniły tempa i działały, pomagając innym.
– Niezmiernie cieszę się, że ogłaszamy kolejny nabór wniosków! To wielki sukces naszych Społeczniczek i Społeczników, którzy chcą działać i realizować swoje pomysły na rzecz najbliższego otoczenia i swoich sąsiadów. W tę działalność postanowiliśmy zaangażować też młodzież, która uczy się, czym jest społeczeństwo obywatelskie w praktyce. To bardzo mądra i potrzebna lekcja dla młodych, a dla nas ważny głos doradczy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
Społeczniczki i Społecznicy, w ogłaszanym naborze, będą mogli starać się o środki z pierwszego i drugiego filaru programu, a więc mikrodotacji oraz regionalnych inicjatyw obywatelskich. RIO, podobnie jak w poprzednich edycjach programu, zostaną wybrane w internetowych głosowaniu.
 
Nie takie MIKRO działania
W konkursie na mikrodotacje będzie można starać się o wsparcie do 4 tys. zł. Aby środki mogły trafić do każdego powiatu i gminy Pomorza Zachodniego, ten filar programu realizowany jest od samego początku w podziale na pięć subregionów. Każdy subregion ma szansę w tym naborze na realizację minimum 40 pomysłów. Ponownie projekty o charakterze proekologicznym będą dodatkowo premiowane – każdy projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 5 punktów do średniej z oceny merytorycznej.
– Ten rok ogłosiliśmy na rokiem ekologicznym na Pomorzu Zachodnim, ponieważ wierzymy, że nawet najmniejsze działania na rzecz środowiska lub zmiany naszych postaw mają wpływ na jakość życia – mówił Marszałek Olgierd Geblewicz.
W każdym z subregionów głosu doradczego udzielą przedstawiciele Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.
 
Te projekty wybierzemy MY
Drugi filar w programie to wybierane w internetowym głosowaniu regionalne inicjatywy obywatelskie. Na realizację ma szansę 50 pomysłów, a Społeczniczki i Społecznicy będą mogli ubiegać się o kwotę do 10 tys. zł dofinansowania na projekty o zasięgu powiatowym oraz regionalnym. W tej części programu wskazane przez Radę projekty otrzymają dodatkowe głosy w procesie głosowania, podobnie jak projekty dotyczące zadań proekologicznych (przy realizacji zadania o charakterze młodzieżowo – ekologicznym liczba otrzymanych głosów nie podlega podwojeniu).
 
Ważne terminy
Zainteresowane organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłe, osp, WOPR-y, koła gospodyń wiejskich, itp.) oraz grupy nieformalne we współpracy z opiekunem będą mogły składać wnioski od 1 do 22 kwietnia 2021 r. Złożone wnioski będą oceniane w terminie 23 kwietnia – 13 maja br.

Te strony warto znać
Nabór wniosków na mikrodotacje i regionalne inicjatywy obywatelskie prowadzony będzie przy wykorzystaniu generatora wniosków Witkac.pl https://witkac.pl/strona

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej