Oglądaliśmy najpiękniejsze palmy i pisanki wielkanocne w powiecie drawskim
- Napisane przez ZOK
Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejsze palmy i pisanki wielkanocne. W konkursie „KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM” zostało zgłoszonych ok. 50 prac konkursowych.
Prace zostały ocenione w trzech kategoriach: PALMA WIELKANOCNA, PISANKA oraz STROIK WIELKANOCNY oraz w trzech przedziałach wiekowych:
- - dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
- - dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
- - młodzież i dorośli
Jury w składzie : Elżbieta Kordek, Agata Bożek i Anna Lezler po obejrzeniu zgłoszonych prac konkursowych dokonało ich oceny. Wzięto pod uwagę estetykę, pomysłowość, nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, wykorzystanie materiałów z ”wiejskiego podwórka”, wkład pracy. Przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy w następujących kategoriach:
Palma Wielkanocna
Dzieci I – III KL. Szkoły Podstawowej
- I miejsce- Marcel Czerniawski SP w Czaplinku
- II miejsce- Karol Błachowski SP w Czaplinku
- III miejsce – Jan Chruścicki SP w Czaplinku
- Wyróżnienie- Maria Mikinka SP w Czaplinku
- Wyróżnienie – Szymon Młynarczyk SP w Czaplinku
- Wyróżnienie –Oliwier Błaszczyk SP w Czaplinku
Dzieci IV –VI kl. Szkoły Podstawowej
- I miejsce- Krzysztof Marusia - Pomierzyn
Młodzież i dorośli
- I miejsce – Marta Głowacka - Czaplinek
- II miejsce – Tomasz Kiejno - Chlebowo
- III miejsce – Ewa Wyrzykowska - Suliszewo
PISANKA
Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej
- I miejsce Sara Kocoł - Darskowo
- II miejsce – Piotr Tynny - Czaplinek
Młodzież i dorośli
- I miejsce – Katarzyna Kiejno - Chlebowo
- II miejsce – Wanesa Kowalska - Czaplinek
- III miejsce – Amelia Kowalska - Czaplinek
- Wyróżnienie: Jadwiga Bogusz - Czaplinek
STROIK WIELKANOCNY
Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej
- I miejsce - Maja Kuzio - Rzepowo
- Wyróżnienie: Amelia Podolak – Czaplinek
- Wyróżnienie: Maria Swędzikiewicz – Stare Drawsko
Młodzież i dorośli
- I miejsce – Grażyna Dec - Rzęśnica
- II miejsce – Barbara Smuga Kocoł - Darskowo
- III miejsce - Mirosława Żurowska – Drawsko Pomorskie
- Wyróżnienie -Kamila Dziewiątkowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku
- Wyróżnienie - Zofia Tomkiewicz – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Złocieńcu
- Wyróżnienie – Mikołaj Paszek – SP w Broczynie
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy i słodycze za udział w konkursie.
- Piet Balvert - SP Czaplinek
- Amelia Barna- SP Czaplinek
- Zuzanna Dołhy- SP Czaplinek
- Lena Makuch- SP Czaplinek
- Gabriela Podolak- SP Czaplinek
- Ksawery Pauliński- SP Czaplinek
- Jakub Rasztubowicz- SP Czaplinek
- Maja Sikorska- SP Czaplinek
- Karolina Staniszewska- SP Czaplinek
- Kacper Staniszewski- SP Czaplinek
- Jagoda Zalewska- SP Czaplinek
- Amelia Sikorska- SP Czaplinek
- Nikola Grabner- SP Czaplinek
- Lena Błogowska- SP Czaplinek
- Nikola Skrocka- SP Czaplinek
- Aleksandra Czajkowska
- Jaśmina Krella - Czaplinek
- Aleksandra Drabiszczak - Broczyno
- Izabela Kuca – Drawsko Pom.
- Władysława Wrago – Złocieniec
- Karolina Stempień – Pomierzyn
- Aleksandra i Stanisław Kiewlicz – Czaplinek
- Sylwia Ciemiecka – Kwacz – Czaplinek
- Błażej Szulc - Czaplinek
Serdeczne podziękowania dla siostry Danuty Walków i ks. Mateusza Macinkiewicza za przygotowanie uczniów ze SP w Czaplinku do konkursu.
Dodatkowe informacje
-
.: