Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy ochotnicy zadbali o to, aby do mieszkańców małych miejscowości trafiły informacje o szczepieniach

  • Napisane przez  DSI
Fot. OSP Czarne Wielkie Fot. OSP Czarne Wielkie

Za sprawą strażaków ochotników do mieszkańców w powiecie drawskim trafiły ulotki informacyjne dotyczące szczepień na koronawirusa. Działanie realizowali oni w ramach akcji #szczepimySię

Przez kilka dni OSP na terenie powiatu drawskiego zadaniem strażaków było dotarcie do jak największej liczby mieszkańców z informacją. Ulotki trafiły do w szczególności do mieszkańców mniejszych miejscowości.

Ulotki zawierają podstawowe informacje o szczepionkach, sposobach zapisania się na szczepienie i możliwościach uzyskania pomocy strażaków w transporcie do punktu szczepień. Sama akcja w Polsce ruszyła 16 marca 2021.

Do komend miejskich i powiatowych w całym kraju zostało już dostarczonych 10 mln ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Zagoździe
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Zagoździe

Akcja ma być prowadzona głównie w małych miejscowościach i wsiach. Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Strażacy ochotnicy zadbali o to, aby do mieszkańców małych miejscowości trafiły informacje o szczepieniach
Fot. Damian Mazur
Warto też przypomnieć, że cały czas, w ramach Narodowego Programu Szczepień, strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia tam we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.
 
Strażacy ochotnicy zadbali o to, aby do mieszkańców małych miejscowości trafiły informacje o szczepieniach
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińcu

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej