Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Półmaraton Gór Stołowych Karola Balińskiego to rozgrzewka przed AU Virtual Global Solidarity Weekend

  • Napisał 
Start w Górach Stołowych. Fot. Karol Baliński Start w Górach Stołowych. Fot. Karol Baliński

Już 20 marca polska drużyna biegaczy zmierzy się z drużynami z całego świata w IAU Virtual Global Solidarity Weekend. Polacy pobiegną w Warszawie na 400 metrowej bieżni i będą biegali przez 6 godzin w ramach przygotowanej "6 godzin pełnej MOCY Krawniaków z Duolife". Wśród zawodników jest Drawski Biegacz Karol Baliński.

Tym czasem Karol Baliński rozpoczął swój sezon biegowy 2021 zimowym półmaratonem Gór Stołowych. Bieg wystartował na zasadzie rolling startu spotykanego w triathlonie. Zawodnicy byli wypuszczani co 10 sekund.

Trasa prowadziła szlakami turystycznymi polskich Gór Stołowych. Była wymagająca technicznie, a na trasie dużo skał, zakrętów, znaczne przewyższenia, momentami zaśnieżenie i zalodzenie..

Mimo, że biegłem w raczkach nie obeszło się bez upadków no i raz pomyliłem trasę w pewnym momencie. Start bardzo udany dla mnie, jak na początki biegania w górach. – podsumował po biegu Balińśki

Półmaraton po górach biegacz zakończył na 28 pozycji wśród 352 uczestników z czasem 2:06:45.

W Góry Stołowe biegacz z Drawska Pomorskiego wróci 10 kwietnia. Wtedy zmierzy się z dystansem 75km gdzie przewyższenia wyniosą 3000m.

Półmaraton Gór Stołowych Karla Balińskiego to rozgrzewka przed AU Virtual Global Solidarity Weekend

W sobotę zmierzy się on z czasem. W Warszawie będzie biegł w impresie  "6 godzin pełnej MOCY Krawniaków z Duolife" w ramach międzynarodowego wydarzenia IAU Virtual Global Solidarity Weekend. Do tych zawodów Karol został wytypowany przez Pawła Żuka, ultramaratoniste z Aten w 2020 roku na 5000 km.

Konkurencja organizowana przez International Association of Ultrarunners polega na tym, że 50 osobowe drużyny z wielu krajów biegną w swoich państwach. Każdy z biegaczy biegnie przez 6 godzin i musi starać się przebiec jak najdłuższy dystans. Do klasyfikacji końcowych dostanie się 9 najlepszych wyników drużyny narodowej i one złożą się na ogólny wynik Polski w rankingu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej