Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powiat planuje rozwój lokalnego przemysłu drzewnego

  • Napisane przez  Katarzyna Getka
Obraz Free-Photos z Pixabay Obraz Free-Photos z Pixabay

Jeszcze w ubiegłym roku, przed rozpoczęciem prac nad przygotowaniem Strategii Rozwoju dla „Strefy Centrum”, skupiającej 3 powiaty i 16 gmin, Powiat Drawski nawiązał współpracę z dr Ryszardem Odożyńskim – autorem koncepcji pt. Aktywizacja Zielonej Gospodarki Centralnej Strefy Funkcjonalnej Województwa Zachodniopomorskiego na terenie powiatów: drawskiego, łobeskiego i świdwińskiego.

Działania obejmują przygotowanie i realizację dwóch projektów pilotażowych: ekologiczne i energooszczędne budownictwo prefabrykowane oraz w następnej kolejności ekologiczne i energooszczędne fasady energetyczne. W  przygotowywanych do realizacji, wymienionych projektach pilotażowych (mieszczących się w inteligentnych specjalizacjach województwa zachodniopomorskiego) kluczowym jest możliwość włączenia wiedzy i kilkunastoletniego doświadczenia zdobytego przez dr R.Odożyńskiego  w trakcie aktywnej pracy w management państw Unii Europejskiej. 
Natomiast punktem wyjścia jest zebranie  na  terenie Strefy Centralnej  lokalnych firm, które będą zainteresowane  udziałem w innowacyjnym  rozwoju gospodarczym, istotnym powiększeniem swojej produktywności  i udziałem  w zespole, wytwarzającym krajowe, markowe produkty poziomu europejskiego. na rynek wewnętrzny jak i eksport.
Sektory z jakimi planuje powiat zapoczątkowanie rozmów to lokalny przemysł drzewny Strefy Centralnej: tartaki, suszarnie drewna, stolarnie, przetwórstwo drewna, klejenie drewna, budowa konstrukcji z drewna, montaże elementów budowlanych bazujących na konstrukcji z drewna. Jeszcze pod koniec marca powiat podejmie rozmowy z ww. firmami i zaprezentować im planowane zamierzenia, mające na celu rozwój ich działalności gospodarczej.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej