Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Początek roku 2021 w Lechu Czaplinek

 • Napisane przez  Łukasz Smoleński
Początek roku 2021 w Lechu Czaplinek

Pandemia koronawirusa i związane z nią wprowadzone obostrzenia dla piłki nożnej amatorskiej ogłoszone 28 grudnia 2020 r. uniemożliwiające prowadzenie treningów oraz rozgrywanie meczów sparingowych znacznie utrudniły przygotowania drużyny seniorskiej Lecha Czaplinek do rundy wiosennej IV ligi zachodniopomorskiej. Z tytułu ograniczeń Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej odwołał wszystkie mecze V rundy Pucharu Polski ZZPN zaplanowane na 20 lutego br. Nowy termin rozegrania spotkań pucharowych został wyznaczony na 31 marca br. na godz. 17:00, a w nim zmierzymy się z zespołem Olimpu Złocieniec na ich terenie.

W okresie od 3 do 17 lutego br. trwało głosowanie w plebiscycie na Piłkarza Roku województwa zachodniopomorskiego organizowanym przez portal ligowiec.net, ZZPN, Głos Koszaliński i Głos Szczeciński. Z naszego klubu do tej nagrody został nominowany Bartłomiej Babiak, na którego głos można było oddać poprzez portal ligowiec.net oraz przez profil Facebook ZZPN. W kategorii IV liga zwyciężył Adrian Nagórski z Vinety Wolin.

Obostrzenia dla sportu amatorskiego zostały zniesione 12 lutego br., co pozwoliło na rozegranie już w sobotę 13 lutego meczu towarzyskiego na euroboisku w Drawsku Pomorskim z Calisią Kalisz Pomorski. To spotkanie niestety przegrywamy 5:6, a po dwie bramki dla naszej drużyny strzelili Marcin Resiak oraz Damian Gałosz, zaś jedną zdobył Kacper Szpakowski. W tym sparingu zagraliśmy w następującym składzie: Rechtziegel, Woźniak, Paweł Kibitlewski, Lutyński, Krzemień, Piotr Kibitlewski, Gałosz, Kowalczyk, Resiak, Babiak, Wasyłyszyn. Na zmiany wchodzili: Drożdż, Krasoń, Sobol, Szpakowski, Stróżyk. Kolejny mecz towarzyski rozegraliśmy w sobotę 6 marca na euroboisku w Złocieńcu z Olimpem Złocieniec, grając w zestawieniu: Rechtziegel, Woźniak, Paweł Kibitlewski, Lutyński, Krzemień, Piotr Kibitlewski, Gałosz, Wasyłyszyn, Resiak, Babiak, Tomczak. Na zmiany wchodzili: Drożdż, Krasoń, Sobol, Szpakowski, Stróżyk, Kowalczyk. To spotkanie przegrywamy 3:4 po bramkach dla naszej drużyny Wiktora Wasyłyszyna, Tomasza Tomczaka oraz Marcina Resiaka.

W trakcie przerwy zimowej w naszej drużynie nastąpiło kilka zmian kadrowych. Z klubu odeszli: Jakub Kuzio (do Floty Świnoujście) oraz Adrian Pacyk (do Polonii Jastrowie), zaś na wypożyczenie do Pioniera 95 Borne Sulinowo udał się Maciej Górniak. Do zespołu zaś dołączyli wychowankowie Lecha ostatnio grający w drużynie juniorów starszych MKP Szczecinek: obrońca Krystian Sobol oraz bramkarz Jakub Drożdż. Obecna kadra seniorów liczy 23 zawodników i przedstawia się następująco:

 • bramkarze: Jarosław Handel, Oskar Rechtziegel, Jakub Drożdż,
 • obrońcy: Maciej Czarnecki, Adam Groździej, Paweł Kibitlewski, Mateusz Krasoń, Kacper Lutyński, Bartłomiej Woźniak, Krystian Sobol,
 • pomocnicy: Sławomir Bakiewicz, Jakub Bieniecki, Damian Gałosz, Piotr Kibitlewski, Patryk Kowalczyk, Jakub Krzemień, Marcin Resiak, Dawid Sobol, Wiktor Wasyłyszyn,
 • napastnicy: Bartłomiej Babiak, Szymon Stróżyk, Kacper Szpakowski, Tomasz Tomczak.

Pierwsze spotkanie ligowe w rundzie wiosennej IV ligi Lech Czaplinek miał zagrać w sobotę 27 lutego br. z Polonią Płoty, które zostało jednak odwołane ze względu na przypadki zakażeń koronawirusem w naszym zespole. Nowy termin rozegrania tego meczu został wyznaczony na wtorek 16 marca br. na godz. 17:00. Terminarz spotkań drużyny seniorów na rundę wiosenną sezonu 2020/2021 IV ligi zachodniopomorskiej prezentuje się następująco:

 1. kolejka 16.03.2021 Lech Czaplinek – Polonia Płoty                   
 2. kolejka Lech Czaplinek pauzuje w tej kolejce
 3. kolejka 13.03.2021 Leśnik Manowo – Lech Czaplinek                          
 4. kolejka 20.03.2021 Lech Czaplinek – MKP Szczecinek                         
 5. kolejka 27.03.2021 Hutnik Szczecin – Lech Czaplinek                          
 6. kolejka 03.04.2021 Lech Czaplinek – Intermarche Rega Trzebiatów     
 7. kolejka 10.04.2021 Sparta Węgorzyno – Lech Czaplinek                                  
 8. kolejka 17.04.2021 Lech Czaplinek – Ina Goleniów                   
 9. kolejka 24.04.2021 Olimp Gościno – Lech Czaplinek                            
 10. kolejka 01.05.2021 Lech Czaplinek – Darłovia Darłowo                                   
 11. kolejka 08.05.2021 Orzeł Wałcz – Lech Czaplinek                     
 12. kolejka 15.05.2021 Lech Czaplinek – Błękitni II Stargard         
 13. kolejka 19.05.2021 Polski Cukier Kluczevia Stargard – Lech Czaplinek           
 14. kolejka 22.05.2021 Lech Czaplinek – Rasel Dygowo     
 15. kolejka 29.05.2021 Sokół Karlino – Lech Czaplinek                              
 16. kolejka 03.06.2021 Lech Czaplinek – Biali Sądów                     
 17. kolejka 06.06.2021 Vineta Wolin – Lech Czaplinek                    
 18. kolejka 12.06.2021 Lech Czaplinek – Gryf Kamień Pomorski               
 19. kolejka 16.06.2021 Iskierka Szczecin – Lech Czaplinek             
 20. kolejka 19.06.2021 Lech Czaplinek – Mechanik Bobolice                     
 21. kolejka 26.06.2021 Wieża Postomino – Lech Czaplinek

Zachęcamy wszystkich naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili naszego klubu na portalach: Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LechCzaplinekk, Instagram pod adresem https://www.instagram.com/lech_czaplinek/ oraz YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCVSPSUAIxx8xO3Y4FtONIDg. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, fotorelacje, skróty ze spotkań ligowych itd. Jednocześnie zachęcamy do finansowego wsparcia Lecha Czaplinek poprzez wpłaty na konto Pomorskiego Banku Spółdzielczego: 24 8581 1027 0400 0811 2000 0001.

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej