Policja podała szczegóły tragicznej śmierci wędkarzy na jeziorze Wilczkowo

  • Napisane przez  asp. Anna Matys
Fot. DSI Archiwum Fot. DSI Archiwum

Do tragicznego wypadku doszło na jeziorze Wilczkowo w gminie Szczecinek. Dwóch mężczyzn w wieku 67 i 69 lat utonęło. Podczas wędkowania załamał się pod nimi lód. Apelujemy o rozsądek i powstrzymanie się od wchodzenia na lód. Jeden nierozważny krok może doprowadzić do tragedii, co niestety znalazło potwierdzenie w tym przypadku.

Do tragedii doszło w czwartek (04.03.2021 r.) w gminie Szczecinek na jeziorze Wilczkowo. Dwaj bracia o godz 6.00 udali się na ryby. Brak kontaktu z członkami rodziny wzbudził niepokój i natychmiastowe poszukiwania. Rodzina odnalazła zaparkowany samochód należący do jednego z mężczyzn lecz ich samych nie udało się odnaleźć. O zdarzeniu zostały powiadomione służby ratunkowe, które niezwłocznie przystąpiły do akcji poszukiwawczo ratunkowej. W działaniach uczestniczyli nie tylko policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia ale również strażacy i płetwonurkowie z WOPR w Szczecinku. To właśnie płetwonurek ze szczecineckiego wopru potwierdził tragiczne zgłoszenie, pod lodem było dwóch mężczyzn, którzy zostali wydobyci na brzeg. Jeden z nich w kieszeni miał dowód osobisty na dane 69 letniego mieszkańca Szczecinka.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że obaj wybrali się na ryby. Pozostawiony sprzęt wędkarski i wycięty przerębel może wskazywać, że mężczyźni chcieli skorzystać z uroków zimy. Trudno mówić jak dokładnie doszło do tragedii, jedno jest pewne - załamał się pod nimi lód.

Ponownie apelujemy o rozsądek i niewchodzenie na zamarznięte akweny. Wejście na zamarznięty zbiornik wodny zawsze było i jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej