Rusza program "Czyste Powietrze" w Gminie Wierzchowo

  • Napisane przez  UG
Rusza program "Czyste Powietrze" w Gminie Wierzchowo

24 lutego w Urzędzie Gminy Wierzchowo odbyło się spotkanie podczas, którego podpisano porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dotyczące programu "Czyste Powietrze". Porozumienie podpisali Prezes WFOŚiGW w Szczecinie Emilia Niemyt i Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk.

Na mocy porozumienia Urząd Gminy Wierzchowo będzie upoważniony do pomocy mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z rządowego programu "Czyste Powietrze". 

W ramach programu „Czyste Powietrze” właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać dofinansowanie m.in. do wymiany starych pieców i kotłów, docieplenia obiektów, wymiany okien i drzwi, a także montażu lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Warto poznać zasady projektu i złożyć wniosek.

Punkt konsultacyjny Programu "Czyste Powietrze" w Urzędzie Gminy zostanie uruchomiony 1 marca 2021r. W sprawie składania wniosków i udzieleniu informacji można kontaktować się z p. Renatą Borowczyk  - Inspektorem ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych i promocji gminy (kontakt - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 943618846).

Podczas spotkania omówiono również możliwość pozyskania środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na wymianę źródła ciepła w sali wiejskiej w Nowych Laskach.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej