Ostrzeżenie z regionu: Nowa metoda złodziei, aby wejść do mieszkania.

  • Napisane przez  Policja
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Złodzieje wypracowali sobie kolejną metodę oszukiwania osób starszych – podają się za pracowników administracji, najczęściej wodociągów, instalatorów bądź pracowników spółdzielni.

Kołobrzeska Policja ostrzega – uważajcie na oszustów podających się za pracowników instytucji i administracji. Złodzieje wchodzą do mieszkań pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w mieszkaniu, wymiany pionów, wystąpienia awarii wodociągowej lub sprawdzenia jakości wody. Najczęściej są to dwie osoby, choć nie jest to regułą. W czasie gdy jedna osoba prosi o pomoc przy dokonywanej czynności, druga przeszukuje mieszkanie i je okrada.

Pamiętajmy, że uprawnieni pracownicy do kontaktu z klientami np. Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu maja obowiązek mieć przy sobie legitymacje służbową, która zawiera - numer legitymacji, zdjęcie pracownika, imię i nazwisko pracownika, stanowisko pracy pracownika, pieczęć firmową, datę wydania legitymacji.

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do zasadności wizyty pracownika mamy prawo zażądać okazania legitymacji służbowej. Można również przed wpuszczeniem pracowników wykonać telefon do spółdzielni, bądź instytucji z której przybyli pracownicy i upewnić czy faktycznie zlecono im wizytę w Waszym domu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej