Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rusza akcja „Wieniec”. Lasy Państwowe przeciwko zbieraczom poroża

  • Napisane przez  DSI
Obraz Free-Photos z Pixabay Obraz Free-Photos z Pixabay

Poszukiwanie zrzutów (poroże jeleni/saren/łosi) staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile ‼ zbieracze nie naruszają obowiązujących w lasach zasad, a przede wszystkim nie płoszą zwierząt – informują Lasy Państwowe.

Akcja rozpoczyna się po sytuacji jaka miała miejsce w gminie Ińsko w miejscowości Ścienne. To tam najprawdopodobniej chciwość zbieraczy była przyczyną ostatniej tragedii. Wypłoszona chmara 30 jeleni weszła na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał  i mimo ofiarnej akcji strażaków 18 zwierząt utonęło

Ten przypadek skłonił nas do wszczęcia dodatkowych działań – informują Lasy Państwowe

Jest zapowiedź działań

Lasy Państwowe zapowiadają, że zostaną podjęte działania w których będą ścigac takie zachowania. W akcji ma wziąć udział Państwowa Straż Łowiecka i Policja.

Straż Leśna zorganizuje dodatkowe, intensywne patrole. Skupimy się na tych okolicach, skąd pochodzą doniesienia o nieprawidłowym zachowaniu zbieraczy poroży. Chodzi o egzekwowanie zachowań zgodnych z przepisami. W akcji wesprze nas Państwowa Straż Łowiecka i Policja - zapowiadają leśnicy

Akcja o kryptonimie #Wieniec (tak określa się poroże jelenia) będzie miała charakter ogólnopolski.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej