Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rusza budowa 8,3 km kanalizacji za prawie 2,7 mln zł. Inwestycja mogła kosztować prawie 4 mln zł.

  • Napisane przez  DSI
Fot. UM Fot. UM

W Urzędzie Miejskim w Czaplinku 17 lutego podpisana została umowa z wykonawcą robót budowlanych na budowę kanalizacji sanitarnej do Siemczyna. 

Wykonawcą wyłonionym w trybie przetargu nieograniczonego zostało Przedsiębiorstwo Robót Melioracyjnych i Ochrony Środowiska „EKOMEL” z Chojnic, za kwotę 2 664 703,13 zł brutto.

Jednocześnie podpisana została umowa z inspektorem nadzoru inwestorskiego za kwotę 53 136,00 zł brutto.

Dzięki korzystnym dla Czaplinka rozstrzygnięciom udało się zaoszczędzić w stosunku do wartości kosztorysowej inwestycji 1 069 862,00 zł. Wartość inwestycji była szacowana na kwotę 3 734 565,13 zł brutto.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji Gminy Czaplinek pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Siemczyno – etap I”. Na realizację tej inwestycji przyznana została dotacja w kwocie 1 999 652,00 zł. Po zmniejszeniu wartości inwestycji proporcjonalnie będzie musiała ulec zmniejszeniu również kwota dotacji, jednak nawet wówczas oszczędność na wkładzie własnym będzie znaczna.  

Realizacja inwestycji zaplanowana jest na lata 2021-2022. I etap obejmuje wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej z Czaplinka do Siemczyna i w Siemczynie o łącznej długości 8,3 km oraz wykonanie 34 przyłączy kanalizacyjnych.

Jak informuje ratusz Czaplinek podejmuje czynności w celu pozyskania dofinansowania na II etap kanalizacji miejscowości Siemczyno.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej