Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Strażacy uratowali psa z lodu. Zobacz nagranie

  • Napisane przez  DSI
Strażacy uratowali psa z lodu. Zobacz nagranie

To archiwalne nagranie powstało w 2018 roku, ale dopiero teraz zostało przez autorkę opublikowane. Przedstawia ono zapis z akcji ratowania psa przez strażaków z OSP Ostrowice.

Sytuacja miała miejsce 14 Marca 2018 roku. Mimo, że pogoda była już trochę wiosenna, to na małych akwenach i bagniskach występował słaby lód. Duży pies wszedł na lód takiego bagna i nie mógł z niego zejść. Do akcji zostali wezwani strażacy z OSP Ostrowice.  Miało to miejsce w okolicach Donatowa. Strażacy sprawnie poradzili sobie z akcją ratowniczą.

Strażacy dalej trenują ratownictwo lodowe

Mimo posiadanych umiejętności strażacy w dalszym ciągu poprawiają swoją wiedzę. Przypomnijmy, że 14 lutego 2021 strażacy z OSP Ostrowice brali udział w ćwiczeniach na plaży w miejscowości Zarańsko. Na lodzie stworzono przerębel oddalony o kilkanaście metrów od brzegu, z którego podejmowano topiących się. W drugim scenariuszu do ciężkiego zwierzęcia konieczne było wykonanie w lodzie toru ewakuacyjnego. Strażacy ćwiczyli na sucho na brzegu jak bezpośrednio w wodzie. Zostały rozstawione specjalne ogrzewany namiot, w którym strażacy mogli się przebrać i ogrzać.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej