Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Projekt uchwały dotyczący zwolnienia drawskich restauratorów z części opłat już w ratuszu

  • Napisane przez  DSI
Fot. Agnieszka Mastalerz-Madej Fot. Agnieszka Mastalerz-Madej

W Drawsku Pomorskim powstał komitet inicjatywy uchwałodawczej, którego zadaniem było by wprowadzenie pod obrady Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim uchwały w sprawie zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021. Uchwała dotyczyłaby przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie gminy Drawsko Pomorskie. Inicjatorzy chcą również, aby miasto dokonało częściowego zwrotu pobranej opłaty jednorazowej.

Dokumenty już w drawskim ratuszu

Dziś złożyliśmy komplet dokumentów wymaganych do podjęcia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej w zakresie pomocy lokalnym restauratorom  - poinformowała DSI Agnieszka Mastalerz-Madej

W trakcie akcji udało się zebrać 366 podpisów mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie. Komitet inicjatywy uchwałodawczej stworzyło 18 osób, głównie restauratorów.

Do akcji zbierania podpisów przyłączyli się przedsiębiorcy (z Drawska Pomorskiego, Zarańska, Dołgiego, Rydzewa, Gudowa) oraz mieszkańcy, jak Iwona Walczak, a wsparcie prawne zapewnił Krzysztof Stradomski oraz Sylwia Żurowska – informuje Mastalerz-Madej

Projekt ciepło przyjęty przez Burmistrza Drawska

Aktywiści spotkali się również z Burmistrzem Drawska Pomorskiego, Krzysztofem Czerwińskim, który jak wynika z relacji po spotkaniu poparł inicjatywę.

Projekt uchwały dotyczący zwolnienia drawskich restauratorów z części opłat już w ratuszu

Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Drawska Pomorskiego Krzysztofowi Czerwińskiemu za poparcie naszej inicjatywy. Liczymy na pozytywny przebieg dalszych prac nad uchwałą.

23. lutego projekt uchwały ma być zaprezentowany przez pełnomocnika komitetu obywatelskiego zaprezentowany przed Radą Miejską w Drawsku Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej