Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ma chore serduszko. Rodzice zbierają środki na to aby Wiktoria ze Złocieńca mogła się rehabilitować

  • Napisane przez  DSI
Ma chore serduszko. Rodzice zbierają środki na to aby Wiktoria ze Złocieńca mogła się rehabilitować

Wiktoria ma 18 lat i ogromną chęć życia i poznawania świata. Jednak wada serca z jaką przyszła na świat mocno utrudnia codzienne życie. Teraz potrzebny jest jej własny aparat do codziennego pomiaru krzepliwości. Pozwoli on na pomiary w domu, a nie w przychodni.

Wrodzona wada serca z jaką zmaga się Wiktoria to: atrezja zastawki trójdzielnej, ubytek przegrody międzykomorowej, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, hipoplazja prawej komory, skrajne zwężenie/zarośniecie pnia płucnego, skrzeplina w świetle hipoplastycznej prawej komory, tachykardia zatokowa, choroba wątroby związana z krążeniem Fontana, polisplenia, padaczka, suboptymalny poziom witaminy D3.

O historii młodej dziewczyny piszą rodzice Anna i Krzysztof Jasińscy:

Pomóc Wiktorii możesz na pomagam.pl

Nasza córka urodziła się 10.12.2002 r. w Drawsku Pom., po kilku godzinach po urodzeniu robiła się sina i wtedy lekarz pediatra oznajmił nam, że dziecko ma ciężką złożoną siniczą wadę serca, serce z jedną komorą, a druga komora szczątkowa. Był to dla nasz szok, było to nasze pierwsze dziecko. Natychmiast musieliśmy ochrzcić nasze dziecko i ze szpitala z Drawska Pomorskiego została karetką przetransportowana do szpitala w Szczecinie, gdzie miała podawany lek, dzięki któremu mogła oddychać i żyć. 17.12.2002 r. została helikopterem przetransportowana do Poznania, gdzie dnia 18.12.2002 r. miała robione zespolenie systemowo płucne Blalock-Toussing po stronie lewej Gotetex 4 mm. Kolejne lata to ciągłe badania i dnia 12.02.2004 r. ( w wieku 14 miesięcy) nasza córeczka miała robioną operację w krążeniu zewnątrz ustrojowym na otwartym sercu było to zespolenie Glenna prawostronne z pozostawieniem zespolenia B-T z wycięciem przegrody międzyprzedsionkowej oraz stan po drenażu prawej opłucnej w dniu 29.02.2004 r. Następne lata, to także ciągłe wyjazdy do lekarzy, cewnikowanie serca i dnia 05.03.2009 r.( w wieku 6 lat i 3 miesięcy) kolejna operacja w krążeniu pozaustrojowym, zewnątrz sercowa operacja Fontana: połączenie żyły głównej dolnej z tętnicami płucnymi allogennym graftem aortalnym nr 16 z pozostawieniem fenestracji w grafcie o średnicy 4 mm skierowanej do światła prawego przedsionka, pozostawiono lewostronne zespolenie B-T 3,5 mm. Od 2016 r. nasza córka zaczęła mieć ataki padaczkowe, które po mimo włączonych leków trwają do dzisiaj. W 2018 r. w badaniu elastografii wątroby metodą FibroScan i elastografii MRI stwierdzono cechy wzmożonej spoistości wątroby, wynikające z krążenia Fontana (przewlekłe bierne przekrwienie i nakładający się proces włóknienia). Rozpoznano chorobę wątroby związaną z krążeniem Fontana. W trakcie hospitalizacji w Klinice Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w dniu 23.11.2020 r. wykonano MRI serca, które potwierdziło skrzeplinę w hipolastycznej prawej komorze, a następnie dnia 25.11.2020 r. nasza córka miała robione cewnikowanie serca, gdzie stwierdzono m.in. zwężenie lewej tętnicy płucnej na długim odcinku, zwężenie tunelu zewnątrz sercowego, zwapnienie w obrębie tunelu, śladowy przepływ na poziomie fenestracji. Odstąpiono od leczenia przezskórnego i od dnia 26.11.2020 r, włączono do leczenia Acenokumarol – lek zapobiegający krzepnięciu krwi. Wiąże się to z koniecznością codziennego pomiaru krzepliwości krwi za pomocą specjalnego i drogiego aparatu CoaguCheck.

Koszt zakupu aparatu oraz pasków (miesięczny koszt to 600 zł.) przekracza nasze możliwości dlatego zwracamy się z prośba o pomoc w zebraniu funduszy na ten cel. Wiktoria stale wymaga rehabilitacji, drogich leków i częstych wizyt w poradniach i szpitalu.

Pragniemy zapewnić jej jak najlepszą opiekę, by mogła cieszyć się życiem jak jej zdrowi rówieśnicy. Serdeczne prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie naszej córki Wiktorii. Z serca bardzo dziękujemy

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej