Jest szansa na remont ul. Brzozowej, Pyrzyckiej i Warszawskiej w Złocieńcu. Burmistrz nie chce zapeszać ale szansa jest duża

  • Napisane przez  DSI
Krzysztof Zacharzewski Fot. DSI Krzysztof Zacharzewski Fot. DSI

Na początku tygodnia, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski otrzymał pismo od Wojewody Zachodniopomorskiego, że projekt złożony przez gminę Złocieniec do dofinansowania z Programu Dróg Lokalnych, dostał pozytywną rekomendację Wojewody i został, wraz z listą innych projektów przesłany do zatwierdzenia przez premiera Morawieckiego.

Nie zapeszając, chciałbym podzielić się optymistyczną wiadomością – informuje Krzysztof Zacharzewski - Liczymy, będzie on zatwierdzony bo dotyczy remontu ul. Brzozowej, Pyrzyckiej i Warszawskiej. Z pozoru niewinna kałuża przy blokach na Brzozowej może być zlikwidowana za jedynie 4,3 mln zł.!!! Sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć tak kosztownej inwestycji. Poza tym zadania pilnują radne: Monika Kuczyńska – Kochana i Mariola Kowalska.

Dzięki dofinansowaniu rządowemu oraz obiecanemu wsparciu Powiatu Drawskiego, Złocieniec ma szansę pozbyć się problemów w tej części miasta i odprowadzić wody opadowe do jeziora oraz wykonać nowe nawierzchnie ulic, a do tego nowy chodnik na Brzozowej.

Dodatkowo chciałbym poinformować że czekamy na wyniki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, gdzie złożyliśmy projekt dot. regulacji spraw wód opadowych i ścieków w trzech zlewniach: centrum Złocieńca(Wolności, Boh. Warszawy, Sikorskiego, 11-go Listopada, Kręta), ul. Podmiejskiej, Armii Polskiej, ul. Mickiewicza i Okrzei – informuje Burmistrz Zacharzewski

Ponadto Burmistrz Złocieńca wskazał jakie problemy rozwiążą te inwestycje:

  • Ścieki będą spływać do oczyszczalni a wody deszczowe do Drawy i zasilać nasze jeziora jako zbiorniki retencyjne (w tym wypadku jez. Maleszewo).
  • Zniknie problem podtapiania piwnic i zmniejszy się awaryjność sieci w centrum.
  • Będzie nowa nawierzchnia tych ulic i chodników likwidując przy okazji bariery komunikacyjne dla niepełnosprawnych i osób starszych.
  • Złocieniec nie będzie płacić kar za wody opadowe – jako wspólnoty i gmina (120 tyś. rocznie)
  • Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków nie będzie obciążana nadmiernymi ilościami ścieków i karami dla Wód Polskich.
  • Wykopy przy okazji układania sieci wodnych pozwolą na wprowadzenie rur ciepła miejskiego do centrum by zacząć pozbywać się dymiących kominów.

Burmistrz zapowiada Starego Rynku

A po tym wszystkim zostanie Nam już tylko odtworzenie serca miasta – Starego Rynku. Droga jeszcze długa i kręta, ale gdyby się udało przekonać do zasadności Naszych wniosków osoby przyznające dofinansowanie, to byłby to kamień milowy do osiągnięcia tak ambitnych zadań, które są w zasięgu ręki. Liczymy na wsparcie naszych parlamentarzystów z regionu Paweł Szefernaker, Małgorzata Golińska i Czesław Hoc – informuje włodarz miasta.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej