Jak usunąć opinie Google z wizytówki?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
 Źródło: unsplash.com Źródło: unsplash.com

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka w sieci. Prezentuje ona wyniki poszukiwań zgodnie z pozycją danej strony na określną fazę. Bardzo pomocnym narzędziem, z którego często korzystają klienci to opinie, dostępne w wizytówce Google. To tam możemy zasięgnąć potrzebnych informacji na temat danego przedsiębiorstwa. Niewątpliwie każda negatywna opinia to plama na honorze, która może spowodować negatywny wizerunek firmy w internecie. Niestety często dochodzi do sytuacji, w której opinie są stwarzane przez konkurencję lub tzw. hejterów, którzy specjalnie chcą zaszkodzić działaniu firmy

Google a weryfikacja opinii

Weryfikacja opinii Google jest dla wszystkich dużym znakiem zapytania. W teorii każda jedna opinia powinna być sprawdzana. Kontroli powinno zostać poddane to czy dana treść pochodzi z konta użytkownika z jakąś historią, czy wpisy nie są zamieszczane masowo i czy taka osoba jest w ogóle aktywna. Ma to chronić przed nabijaniem sztucznych opinii oraz zapewnić bezpieczeństwo przed złośliwymi, bezpodstawnymi ocenami.

Rzeczywistość jest jednak zgoła inna. Według wielu ekspertów opinie Google to wielka loteria, o której decydują niejasne czynniki. Ponoć częściej dochodzi do usuwania pozytywnych opinii, niż tych negatywnych. Sprawa jest więc bardzo skomplikowana. Więc w końcu jak usunąć opinie Google?

Usuwanie opinii Google

Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się niesprawiedliwej oceny w wizytówce Google.

Pierwszym sposobem jest oflagowanie opinii, czym dajemy znać, że dana ocena narusza zasady korzystania z usług Google. Jeżeli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, ocena zniknie w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia.

Drugą opcją jest zgłoszenie opinii do działu obsługi. Ten sposób umożliwia opisanie danej sytuacji, więc możemy podać konkretne argumenty za usunięciem. Odpowiedź, jak wyżej, dostaniemy w ciągu 7 dni od zgłoszenia.

Gdy powyższe wskazówki jednak nie działają, ostatnią deską ratunku jest zgłoszenie się do agencji marketingowej. Posiadają one własne, skuteczne sposoby, poparte doświadczeniem. Takie firmy na początku bardzo dokładnie sprawdzają daną osobę, która wystawiła negatywną opinie, dokładnie weryfikując zamieszczane przez nią treści.

Po takiej opinii warto śledzić wypowiedzi o firmie w internecie. Istnieje duże ryzyko, że taka osoba będzie próbowała zamieścić podobne negatywne treści w innych miejscach.

Jak usunąć swoją opinie Google?

Usunąć swoją opinie jest dość prosto. W tym celu logujemy się na konto, z którego wystawiliśmy komentarz. Wpisujemy w wyszukiwarkę dane firmy, by odszukać naszą opinie. Następnie klikamy we własne imię i nazwisko i wyszykujemy firmę z ocenionych miejsc. Klikamy w 3 kropki po prawej stronie, gdzie wyskoczy nam opcja usunięcia opinii.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej